Category Archives: Lajmi fundit

03 Apr
0

Rama propagandë në Jug, Koço merr pasurinë e radhës

Edi Rama gjatë një vizite dy ditore në Jug të vendit, ka tentuar tu shesë banorëve të bregut një mall të prishur, që askush nuk e blen më. Qytetaret e Jugut, të Fierit, të Vlorës, Sarandës, e më gjërë e ...

Me Shume
02 Apr
0

Jemi gati e të vendosur të mos e lemë ëndrrën e 4 heronjve të ndryshket nga një oligarki kriminale

Të dashur qytetare dhe qytetarë të Shkodrës, Të dashur prindër, familjarë, të afërm, miq dhe shokë të dëshmorëve të 2 prillit, Të nderuar deputetë, të zgjedhur vendorë, zonja kryetare e bashkisë, drejtues të Partisë Demokratike dhe koalicionit opozitar, Të dashur ...

Me Shume
01 Apr
0

Kthimi i ligjit për RTSH-në, thirrje për konsensus

Do do doja të falenderoja Presidentin e Republikës i cili, duke dëgjuar zërin e opinionit publik, zërin e Unionit të Gazetarëve, zërin e 156 firmëtarëve të peticionit, zërin e Opozitës, si dhe së fundmi por jo për nga rëndësia, zërin ...

Me Shume
01 Apr
0

Afera Rama, 9 milionë e gjysëm dollarë për 950 metra rrugë

Një aferë skandaloze zbulon mekanizmin se si Edi Rama dhe qeveria e tij ndajnë paratë e shqiptarëve me miqtë e tyre. Mbi 9 milionë e gjysëm dollarë, ose 9 miliardë e 720 milionë lekë i ka dhënë Edi Rama një ...

Me Shume
31 Mar
0

Letra e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Zoti Rama, Për më shumë se dy vite, kërkesës dhe gatishmërisë së opozitës për dialog të mirëfilltë e civil, ju i jeni përgjigjur me veprime ose mosveprime që kanë cënuar Kushtetutën, shtetin ligjor dhe/ose marrëveshjet politike të dakortësuara me konsensus ...

Me Shume
31 Mar
0

Parlamenti të zbatojë menjëherë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Këta janë djemtë heronj që përfaqësojnë vullnetin e çdo qytetari të Tiranës për një qytet ku hapësira urbane, fizike dhe jo fizike e parkut, këndet e lojërave për fëmijë, kopshtet, çerdhet, aktiviteti kulturor të mos jenë pre e një qeverisje arbitrare, ...

Me Shume
31 Mar
0

Parlamenti ka hipur në “lokomotivën Leskaj”, çdo gjë e vendosin interesat e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet! Rama ka asgjesuar ligjin e konfliktit të interesit

“Siç e konstatoni, Parlamenti ka hipur në lokomotivën Leskaj. Në këtë Parlament, çdo gjë e vendosin interesat e krimit, dëshira e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet. Edi Rama, si kreu i meduzës dhe në ndihmë të sivllaut Kokëdhima, ...

Me Shume
31 Mar
0

Rama fshehu mesazhet e Hahn, BE e qartë; 1-Të zbatohen vendimet e kushtetueses, 2-Ligji i Dekriminalizimit, 3-Të sigurohen zgjedhje të lira e të ndershme, 4-Dialog me opozitën për drejtësinë

Përpara se të fillojë seanca si kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, dua të bëj të qartë dhe një herë pozicionin e opozitës dhe të paraqes,  jo vetëm para parlamentit,  por para të gjithë shqiptarëve, arsyet se pse ky ...

Me Shume
31 Mar
0

Debati për shëndetësinë në Elbasan: Autonomia spitalore sjell cilësi dhe lufton korrupsionin

Departamenti i Shendetesise në Partinë Demokratike në bashkëpunim me degën e Elbasanit zhvilloi një takim me specialistë të sektoreve të ndryshëm në vijim të dialogimit me kolegët e sistemit shendetësor. Paraqitja e platformës së Partisë Demokratike për këtë sektor jetik, ...

Me Shume
30 Mar
0

Rama gënjeu Europën sot, vendimi i Gjykatës Kushtetuese zbatohet, nuk interpretohet  

Edi Rama gënjeu sot Europën dhe përfaqësuesin e saj të lartë sy për sy, kur tha se do të kërkojë interpretim në Gjykatën Kushtetuese, në lidhje me mandatet e deputetëve të tij, të kapur në shkelje të ligjit themelor. Ky ...

Me Shume