fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Jun
0

Duma: Drejtësi me fatura e ndihmën ekonomike. Do pastrojmë qytetin dhe trefishojmë transportin publik

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin me banorë të zonës së Shkozetit. Duma tha se pas datës 21 Qershor, çdokush që meriton ndihmën ekonomike do e marrë menjëherë dhe do vendoset drejtësi me faturat abuzive të ujit ...

Me Shume
11 Jun
0

Cara: Ja prova për një nga rekordet kriminale të Ervin Rroshit

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie i Kavajës Engjëll Cara, prezantoi projektin e tij në fshatin Bogo, të komunës Synej. Prioritetet në këtë fshat janë punësimi dhe zhvillimi i turizmit duke qenë se ky fshat është një pikë turistike e ...

Me Shume
11 Jun
0

Duma: 500 banesa sociale, zgjidhje parkimit dhe pastrimit të qytetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin në lagjen 16 të qytetit. Duma tha se në 8 vite qyteti ka mbetur në vend dhe pas 21 qershorit do ndryshohet faqja e tij. “Durrësi përmbytet, por ai thotë se ...

Me Shume
10 Jun
0

Basha: Vullneti i popullit me votë mundëson uljen e taksave dhe çmimeve, hapjen e vendeve të punës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet elektorale në Krujë. Zoti Basha e ka konsideruar pritjen e jashtëzakonshme që i rezervuan banorët e bashkisë së Krujës si shprehje të qartë të vullnetit të qytetarëve për të ndalur të ...

Me Shume
10 Jun
0

Veliaj u fshihet fakteve, miliona euro të dyshimta në fushatë

Erion Veliaj nuk bën transparencë sepse është i korruptuar. Ai tha mbrëmë se ka 108 milionë lekë të vjetra për fushatën e tij. E vërteta është se deri më datë 7 qershor, ai ka shpenzuar 437 mijë euro vetëm me ...

Me Shume
10 Jun
0

Bashkia Elbasan e drejtuar nga të majtët borxh kompanive 3.5 miliardë lekë

Jemi përsëri këtu sot për të kërkuar nga Kryetari i Bashkisë z. Qazim Sejdini përgjigje për dy problematika të cilat qytetarët i kanë ngritur dhe ne kemi kërkuar shpjegime. Sejdini, në lidhje me impiantin e djegies së plehrave, qytetarët kërkojnë ...

Me Shume
10 Jun
0

Banorët e Lezhës: Qyteti është kthyer në beton

Qytetarët e vjetër të Lezhës, pjesë e shoqatës “Lezha” janë bërë pjesë e bashkëbisedimit me kandidatin e djathtë për kryetar në këtë njësi vendore Fran Frrokaj, ku kanë trajtuar bashkërisht problemet e qytetit dhe mundësitë e zgjidhjes së tyre. Duke ...

Me Shume
10 Jun
0

Duma: Projekti për Sukthin, jo djegies së plehrave, ja si do e zgjidhim problemin e pronësisë

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin përpara banorëve të Sukthit në fshatrat Vadardhë dhe Kullë, për këtë zonë. Duma tha se në një vit e gjysëm, kjo zonë do ketë ujë 24 orë ndërsa do zerohen faturat ...

Me Shume
10 Jun
0

Subvecione për pagesën e dritave për shtresat në nevojë në Korçë

Në takimin me banorë  dhe mbështetësit e Partisë Republikane kandidati Gjergj Mero tha se shtresat në nevojë do të mbështeten dhe nuk do të braktisen, sikurse po vepron  qeveria qendrore dhe bashkia, duke u hequr bukën e gojës,  që është ...

Me Shume
10 Jun
0

Periferia e qytetit të Elbasanit e braktisur

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku zhvilloi një takim në lagjen 28 Nëntori. Vota e 21 Qershorit është mjaft e rëndësishme për Elbasanin dhe mbarë Shqipërinë, për ti thënë ndal situatës tepër të vështirë në të ...

Me Shume