fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Jun
0

Duma: Një qytet ndryshe pas 21 Qershorit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 1 në qytet. Duma tha pas 21 qershorit, Durrësi do të jetë një qytet krejt ndryshe nga ai që përmbytet apo që nuk mirëmban arkeologjinë. “Këtu ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha nga Berati: Njerëzit duan punë, duan bukë, duan shpresë dhe jo investime që mbushin xhepat e qeveritarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar nga Berati se asgjë dhe askush nuk mund t’a ndalë vrullin e fitores së 21 qershorit pasi ajo është fitorja e çdo qytetari që kërkon punë dhe dinjitet. Entuziazmin, shpresa dhe zëri ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Më 21 qershor populli vendos me votë për ulje taksash, çmimesh, rritje pagash dhe pensionesh

Kuçova ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. 21 qershori tha zoti Basha është dita për t’i dhënë fund me votë politikës së varfërimit të qytetarëve dhe pasurimit të qeveritarëve.  Ndërsa qytetarët janë në kufinjtë ...

Me Shume
12 Jun
0

Punë, jo fjalë, për qytetin që duam shumë

Fjala e Halim Kosovës në mitingun e mbylljes së fushatës në Njësinë 2 në Tiranë. Miq, mbështetës, qytetare dhe qytetarë Eshtë privilegj, që jam sot këtu me ju, dhe që flas me kaq shumë njerëz, që së bashku e duam ...

Me Shume
12 Jun
0

Duma: Qyteti trajtohet si pronë për 5 miq, më 21 Qershor ne do jemi lajmi i mirë për të djathtë e të majtë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e lagjes së rrotës së kuqe. Duma tha se do të zgjidhet problemi i kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, do ketë drejtësi me ndihmën ekonomike e cila ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të ngremë transport urban model për Korçën

Kandidati Gjergj Mero zhvilloi një takim me banorët e lagjes së francezëve, ku problemet më të spikatura janë papunësia, varfëria dhe banesat sociale. Në hapje të takimit kandidati Mero vuri në dukje se korçarët ashtu sikurse çdo shqiptar, vuankrizën e ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë por kërkojnë zgjidhje, kërkojnë punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Cërrik dhe Peqin. Zoti Basha tha se ka ndodhur, që një qeveri apo një i votuar të mos arrijë të mbajë dot të gjithë premtimet por nuk ka ndodhur ...

Me Shume
12 Jun
0

Programi i Halim Kosovës për Njësinë 10

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë u shpjegon banorëve projektin e tij që parashikon ndërhyrje dhe investime në çdo rrugë e lagje të kësaj zone. Transparencë dhe punësim sipas meritës. Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, halim Kosova, prezantoi para banorëve ...

Me Shume
12 Jun
0

Fier, periferia e diskriminuar, bulevardi jofunksional

Periferia e Fierit e diskriminuar nga pushteti vendor, investimet bëhen nga vetë banorët Janë zhvendosur në Fier për një jetë më të mirë, por nuk e gjetën. Banorët e lagjes Mbrostar Ferko , Celigrad  dhe Afrim i ri jetojnë të diskriminuar ...

Me Shume
12 Jun
0

Edi Rama akuzon bashkëshorten e Erion Veliajt si të përfshirë në pastrim parash

Kryeministri sulmon pronarin e Agon Channel për burim kriminal të ardhurash, ndërkohë që Ajola Xoxa është avokate e Bechettit në këtë çështje. Por Rama ofron imunitet dhe ligji nuk vepron ndaj zonjës Veliaj. Sipas Edi Ramës, Ajola Xoxa, bashkëshortja e ...

Me Shume