fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

26 Apr
0

Basha: Edi Rama është kryeministri turist i një populli refugjat‏

Basha prezanton kandidatët për kryetar bashkie në Delvinë, Konispol, Sarandë, Libohovë. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me prezantimet e kandidatëve për kryetarë bashkie në Delvinë zotin Dhurim Alinani, Konispol zotin Malo Myrtaj, në Sarandë zotin Kreshnik Bozho ...

Me Shume
26 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratës së deputetit Ervin Bushati‏

Sot nuk ka qytetar të Tiranës apo shqiptar që nuk e di se Lulzim Basha  i ka dhënë Tiranës vizionin e një qyteti modern dhe europian me Bulevard të ri, terminal multimodal, transport modern pasagjerësh me tram, 200 projekte të ...

Me Shume
26 Apr
0

Basha: 21 qershori është dita e gjykimit politik për dyshen Rama-Meta‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar në qytetin e Gjirokastrës kandidatin për kryetar Bashkie Igli Kokalari. Zoti Basha ka theksuar se në të gjithë Shqipërinë qytetarët janë bashkuar si asnjëherë më parë dhe po presin me padurim ditën e ...

Me Shume
26 Apr
0

Basha: Më 21 qershor t’i hapim rrugë shpresës, të ardhmes, punës dhe dinjitetit‏

Ndërsa ishte në Berat për të prezantuar kandidatin për kryetar të Bashkisë, zotin Kasem Mahmutaj, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndaluar nga qytetarë të shumtë të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre që nga emigrimi tek taksat e ...

Me Shume
25 Apr
0

Basha: Rilindja po provohet një varrmihëse e shpresave, më 21 Qershor do marrë përgjigjen e shqiptarëve‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot kandidatët për kryetarë bashkie,  zotin Kasem Mahmutaj në Berat,  zotin Myslym Haxhi në Kuçovë dhe zotin Bujar Hoxha ne Urën Vajgurore. Lideri i opozitës theksoi se deshpërimi ka kapluar çdo shtëpi. Mijëra qytetarë ...

Me Shume
25 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratës së deputetit Bushati‏

Sot nuk ka qytetar të Tiranës apo shqiptar që nuk e di që Lulzim Basha  i ka dhënë Tiranës vizionin e një qyteti modern dhe europian me Bulevard të ri, terminal multimodal, transport modern pasagjerësh me tram, 200 projekte të ...

Me Shume
25 Apr
0

Basha: 21 Qershori është ora e gjykimit për dështimet dhe mashtrimet e qeverisë‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi në Roskovec kandidatin për kryetar Bashkie z Gëzim Çaushi. Basha tha se 21 Qershori është momenti ku qytetarët do japin përgjigje plagës së madhe që ka pllakosur sot Roskovecin, Fierin dhe gjithë Shqipërinë ...

Me Shume
25 Apr
0

Familjet në nevojë i kërkojnë ministrit Veliaj ndihmën ekonomike që ua ka hequr prej 8 muajsh

Kraja: Realiteti është larg suksesit imagjinar të ministrit Familjarë që janë hequr nga ndihma ekonomike deklaruan sot se ndihen të fyer dhe të braktisur nga ministriErion Veliaj. Ndërsa kanë treguar problematikat e tyre, ata theksuan se në mungesë të plotë ...

Me Shume
25 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj sulmit të makinës së deputetit, Bedri Hoxha‏

Partia Demokratike dënon ashpër sulmin ndaj makinës së deputetit Bedri Hoxha. Ky sulm me prapravijë politike bëhet për shkak të detyrës, ndaj Partia Demokratike i kërkon autoriteteve ligjore të zbardhin ngjarjen dhe të vendosin autorët përpara përgjegjësisë. Partia Demokratike dënon ...

Me Shume
25 Apr
0

Projekligj për dekriminalizimin e zgjedhjeve të 21 Qershorit‏

Kryetari i Komisionit të Dekriminalizimit, deputeti Oerd Bylykbashi dorëzoi dje në Kuvend një nisëm ligjore të Partisë Demokratike për të dekriminalizuar zgjedhjet e 21 Qershorit. Projekligji synon të pengojë individë më rekorde kriminale të kandidojnë për zgjedhjet lokale dhe qëndrore. ...

Me Shume