Category Archives: Lajmi fundit

08 Mar
0

Basha pret Nënsekretarin e Shtetit për Çështje Europiane pranë Këshillit të Ministrave të Italisë, Sandro Goci

Kryetari i  Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi Nënsekretarin e Shtetit për Çështje Europiane pranë Këshillit të Ministrave të Italisë, Sandro Goci. Situata aktuale politike dhe ekonomike në vend, krimi dhe korrupsioni, dekriminalizmi, zgjedhjet e lira dhe të ndershme dhe Reforma në ...

Me Shume
08 Mar
0

Bilanci i Ramës, papunësia, varfëria, pasiguria, arroganca dhe burgu për të pamundurit

Në Berat situata sa vjen dhe përkeqesohet. Papunësia rritet, taksat po ashtu, pamundësia e qytetarëve për të përmbushur nevojat bazë shtohet dhe xhiroja e bizneseve bie. Kjo është situata që i parashtruan sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha qytetarët ...

Me Shume
08 Mar
0

Gratë e Kukësit më të persekutuarat nga qeveria, papunësia mbi 50 përqind

Qindra gra dhe vajza kuksiane u mblodhën sot në një takim për të ngritur zërin për shqetësimet dhe kërkesat e tyre për një jetë më të mirë, për më shumë shanse e mundësi. Kryetarja e LDGSH, deputetja Albana Vokshi bisedoi ...

Me Shume
08 Mar
0

Kriza ekonomike ndëshkon gratë të parat

Vajzat dhe nënat e Tropojës kërkojnë mbështetje. Deputetet Hajdarmata dhe Kopliku shprehen për stimulimin e grave të kësaj zone që kanë shumë talente dhe energji Deputetet e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj dhe Irma Kopliku zhvilluan një takim me nënat dhe ...

Me Shume
08 Mar
0

Banorët e Delisufaj në Lushnjë ngrihen në protestë; pa rrugë, pa kanalizime me prodhimin që u prishet

Banorët e fshatit Delisufaj në Lushnje janë ngritur në protestë nga mungesa e investimeve, nga mungesa e rrugëve, kanalizimeve, nga mosdhënia e asnjë ndihme apo stimulimi për bujqësinë. Ata ndihen të braktisur nga qeveria dhe deputeti i mazhorancës që i ...

Me Shume
07 Mar
0

Kallëzim penal për Veliajn, shkeli ligjin me koncesionin e Besnik Sulës

Olli dhe Peliku dorëzojnë kallëzimin në Prokurori. Veliaj ka kryer: “Shpërdorim detyre”, “Mosmarrje e masave për të ndërprerë gjendjen e paligjshme”,“Shkelje e barazisë në tendera apo ankande publike” Partia Demokratike dorëzoi sot në Prokurori një kallëzim penal ndaj kryetarit të ...

Me Shume
07 Mar
0

Nuk ka vizion, nuk ka program, prandaj ka mbetur në klasë arsimi i rilindjes së Edi Ramës

Të dashur mësuese, mësues, pedagoge dhe pedagogë, Të dashur anëtar të Komisionit Parlamentar të Arsimit, të opozitës, Të nderuar miq! Dua ta nis sot me një urim nga zemra për të gjithë mësueset dhe mësuesit, për të gjithë pedagogët anembanë ...

Me Shume
07 Mar
0

Sa më gjatë rri kryeministri në televizor aq më e madhe është rrena, vjedhja dhe mjerimi

Kryetari  i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me qytetarë të fshatrave Murqi, Bilaj, Thumanë, Nikël, Fushë-Krujë dhe Krujë. Zoti Basha është njohur me shqetësimet e banorëve ku kryesorja ishte papunësia në rritje. Situata e vështirë ekonomike ka ulur xhiron ...

Me Shume
06 Mar
0

Qindra banorë të Vlorës protestojnë për projektin korruptiv dhe asfiksues të Edi Ramës

Lungomarja një mashtrim. Drejtuesit dhe përfaqësuesit e Partisë Demokratike në krah të qytetarëve vlonjatë Qindra qytetarë të Vlorës kanë protestuar sot me abuzimin e madh financiar e mjedisor, siç është projekti i Lungomares. Drejtues të PD-së Vlorës dhe përfaqësues të ...

Me Shume
05 Mar
0

Gramshi në protestë kundër qeverisë, braktisja dhe padrejtësia kërkojnë përgjigje

Qindra banorë të Gramshit janë ngritu në protestë, kundër padrejtësisë dhe arbitraritetit të qeverisë Rama. Ata ndihen të braktisur nga mungesa e rrugës dhe investimeve dhe të grabitur nga qeveria. Kërkojnë të drejtën e tyre, kërkojnë pronat që u janë ...

Me Shume