Category Archives: Lajmi fundit

31 Mar
0

Parlamenti ka hipur në “lokomotivën Leskaj”, çdo gjë e vendosin interesat e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet! Rama ka asgjesuar ligjin e konfliktit të interesit

“Siç e konstatoni, Parlamenti ka hipur në lokomotivën Leskaj. Në këtë Parlament, çdo gjë e vendosin interesat e krimit, dëshira e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet. Edi Rama, si kreu i meduzës dhe në ndihmë të sivllaut Kokëdhima, ...

Me Shume
31 Mar
0

Rama fshehu mesazhet e Hahn, BE e qartë; 1-Të zbatohen vendimet e kushtetueses, 2-Ligji i Dekriminalizimit, 3-Të sigurohen zgjedhje të lira e të ndershme, 4-Dialog me opozitën për drejtësinë

Përpara se të fillojë seanca si kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, dua të bëj të qartë dhe një herë pozicionin e opozitës dhe të paraqes,  jo vetëm para parlamentit,  por para të gjithë shqiptarëve, arsyet se pse ky ...

Me Shume
31 Mar
0

Debati për shëndetësinë në Elbasan: Autonomia spitalore sjell cilësi dhe lufton korrupsionin

Departamenti i Shendetesise në Partinë Demokratike në bashkëpunim me degën e Elbasanit zhvilloi një takim me specialistë të sektoreve të ndryshëm në vijim të dialogimit me kolegët e sistemit shendetësor. Paraqitja e platformës së Partisë Demokratike për këtë sektor jetik, ...

Me Shume
30 Mar
0

Rama gënjeu Europën sot, vendimi i Gjykatës Kushtetuese zbatohet, nuk interpretohet  

Edi Rama gënjeu sot Europën dhe përfaqësuesin e saj të lartë sy për sy, kur tha se do të kërkojë interpretim në Gjykatën Kushtetuese, në lidhje me mandatet e deputetëve të tij, të kapur në shkelje të ligjit themelor. Ky ...

Me Shume
30 Mar
0

Basha: Shteti ligjor në vdekje klinike, demokracia e rrezikuar

  Shqipëria dy vite pas marrëveshjes se 24 dhjetorit 2014, asnjë hap përpara në raport me integrimin europian të vendit, por ka shumë hapa prapanë drejtim të një autokracie që shtyp dhe dhunon Kushtetutën, ligjin, të drejtat e qytetarëve. Zbatimi ...

Me Shume
29 Mar
0

Finalizohet programi i PD, oferta për shqiptarët për; punësim, zhvillim ekonomik, ulje taksash, luftë ndaj korrupsionit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha mblodhi sonte departamentet e PD, në një takim ku u konkludua mbi platformat në cdo sektor, që përbëjnë programin dhe ofertën për shqiptarët, për zhvillimin ekonomik, daljen nga varfëria, uljen e taksave, luftën ndaj ...

Me Shume
29 Mar
0

Paloka: Protestuesit në të drejtën e tyre legjitime, urdhëruesit e dhunës duhet të përballen me drejtësinë

Thellohet padrejtësia dhe paligjshmëria, të mitur dhe të sëmurë mbahen në qeli Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ishte sot në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, për të parë gjendjen e protestuesve që mbahen të ndaluar në mënyrë ...

Me Shume
29 Mar
0

Dhuna ndaj protestuesve, PD kallëzon penalisht drejtorin e Policisë Bashkiake dhe Drejtorin e Policisë së Tiranës

Prononcim për mediat i z.Ristani dhe z.Kaso Partia Demokratike depozitoi sot në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin pendal për drejtorin e policisë bashkiake të Tiranës dhe drejtorin e Policisë së Tiranës, për dhunën e ushtruar dje në protestën për mbrojtjen e ...

Me Shume
29 Mar
0

Edi Rama u kërkon nxënësve të ekselencës të bashkohen me bandën e trafikantëve, tutorëve dhe hajdutëve

Edi Rama i konsideron shkollat publike në vend, si organizata të partisë së tij dhe gjimnazistët si të rinj të paditur, duke ndërhyre brutalisht tek ta, me anë të letrave ku ju kërkon anëtarësim. Me këto letra shantazhuese dhe të ...

Me Shume
28 Mar
0

Aksion permanent opozitar dhe qytetar kundër oligarkisë që qëndron mbi ligjin

Ristani: Opozita dhe Partia Demokratike do të rrisin aksionin politik dhe jo vetëm por edhe aksionin qytetar sepse do të krijojmë një aksion të gjerë për Tiranën ku do ti bëjmë thirrje të gjithë opinionit publik në Tiranë dhe shkallë ...

Me Shume