Category Archives: Lajmi fundit

20 Apr
0

Noka letër Ramës: Të nisë urgjent monitorimi i gjithë territorit të vendit, mbjellja e drogës është shtrirë kudo

Zëvendëskryetari i Komisionit të Sigurisë në Parlament, deputeti Flamur Noka, i ka drejtuar një letër kryeministrit të vendit, ku ngre shqetësimin për të dhënat që tregojnë pesëfishimin e sipërfaqes së mbjellë me cannabis-sativa, shtrirjen e këtij fenomeni në gjithë territorin, ...

Me Shume
20 Apr
0

Kokëdhima në Kushtetuese, Ristani: Shpresojmë që Rama të mos i bëjë presion gjyqtarëve

Prononcim i Sekretarit të Përgjithshëm pas seancës për mbarimin e mandatit të Kokëdhimës. I gjithë grupi parlamentar i PS në sallë   Ristani: Ju shihni një etje, veprimtari të ethshme të deputetëve socialistë të cilët janë turrur për të përfituar nga ...

Me Shume
19 Apr
0

Basha: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme prioritet mbi prioritetet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian z.Knut Fleckenstein. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, zbatimi në gërmë dhe frymë i ligjit të dekriminalizimit, lufta kundër korrupsionit dhe ngritja e një sistemi drejtësie ...

Me Shume
19 Apr
0

Spitalet s’kanë ilaçe, qytetarët nuk i blejnë dot, Rama-Beqaj ndajnë milionat e shëndetësisë çdo muaj

Epidemia më e rrezikshme sot në vend, është mungesa e ilaçeve, sidomos për sëmundjet e rënda, çfarë po vë në rrezik jetën e qytetarëve, ndërkohë që 340 milionë euro Edi Rama dhe Ilir Beqa kanë ndarë me miqtë e tyre, ...

Me Shume
18 Apr
0

Shqiptarët e Luginës së Preshevës janë interes madhor kombëtar, detyrim kushtetues dhe politik i Partisë Demokratike të Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim kryetarin e Komunës së Preshevës njëherësh kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Luginën e Preshevës, zotin  Ragmi Mustafa. Pas takimit Basha- Mustafa dhanë një prononcim për mediat: Basha: Kam kënaqësinë dhe ...

Me Shume
18 Apr
0

Si e ngriti Shullazi perandorinë e krimit me Edi Ramën e Saimir Tahirin

Dëshmi, fakte dhe prova konfirmojnë se si, Emiliano Shullazi ngriti në këto tre vite një perandori të krimit, me gjoba ndaj biznesit, me rrëmbime pronash, me trafik dhe droge. Edi Rama dhe Saimir Tahiri kanë pasur dijeni për të gjithë ...

Me Shume
18 Apr
0

TAP nis punimet, Rama krenohet me punën e qeverisë së mëparshme

Partia Demokratike, përshëndet nisjen e punimeve për ndërtimin e gazsjellësit TAP. I fundmi i investimeve serioze në vendin tonë i firmosur në fillim të vitit 2013 është një kujtesë për seriozitetin dhe angazhimin e qeverisë së Partisë Demokratike në shërbim ...

Me Shume
17 Apr
0

100 milionë euro nga buxheti do shkojnë si subvencione drejtpërdrejt tek fermerët

Në programin qeverisës Partia Demokratike ka përcaktuar bujqësinë si prioritet dhe një ndër levat kryesore për të nxjerrë vendin nga kriza. Për këtë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u tha fermerëve të Xarrës dhe Konispolit se 150 milione euro ...

Me Shume
17 Apr
0

Rama çon krimin dhe në Universitet, bie dhe standardi i fundit i Republikës

Eshtë zyrtare që kandidati për rektor i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, është kërcënuar nga Emiliano Shullazi, që të tërhiqet nga gara. Eshtë po ashtu zyrtare se ky është fundi i çdo standardi të Republikës, një rrënim që mban emrin ...

Me Shume
16 Apr
0

Me taksat më të ulëta në histori, 9% Taksë e Sheshtë, 15% TVSH do të nxjerrim vendin nga kriza

Taksat e larta, papunësia, rënia e fuqisë blerëse, mungesa e investimeve kanë qenë shqetësimet që tregtarët e Sarandës i kanë shprehur kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, gjatë bashkëbisedimit me ta në tregjet e qytetit. Një nga tregtarët i tha ...

Me Shume