fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Apr
0

Noka: Shqipëria është rikthyer në hartën e trafikut të drogës

Fjalimi ne Kuvend e deputetit te PD Flamur Noka

ME SHUME
10 Apr
0

Berisha propozon amnisti për energjinë dhe bizneset

Fjala e ish kryeministrit Sali Berisha në seancën parlamentare:

ME SHUME
10 Apr
0

Halimi:Maxhoranca po cenon shtetin ligjor

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Eduard Halimi:

ME SHUME
09 Apr
0

PPE diskuton në Bruksel për integrimin europian të Shqipërisë

Shteti ligjor dhe konsensusi politik, rruga drejt Bashkimit Europian.

ME SHUME
09 Apr
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Të nderuar deputetë, Fillimisht me lejoni të ndajmë së bashku me partitë aleate, me anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike dhe me gjithë  zgjedhësit e qendrës dhe qendrës së djathtë në Shqipëri gëzimin për lajmet e ditëve dhe javëve të ...

ME SHUME
09 Apr
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar.

ME SHUME
08 Apr
0

PD: Rama uzuron sërish kompetencat e Presidentit, shtrin tentakulat drejt forcave të armatosura

Deputeti Bushati denoncon projektin e Ramës për të marrë 11 kompetenca të Presidentit në lidhje me menaxhimin dhe drejtimin e forcave të armatosura.

ME SHUME
08 Apr
0

PD: Tahiri hakmerret ndaj gjyqtarit që e dënoi për shpifje

Deputeti Bylykbashi denoncon kërkesën e Ministrit të Brendshëm drejtuar Presidentit, për të marrë masa ndaj gjykatësit

ME SHUME
07 Apr
0

Vokshi: Qeveria “luftë” me gratë, mijëra vajza dhe gra pushohen nga puna

Bruksel / Deputetja e PD në takimin vjetor të Bordit të Përgjithshëm të Forumit të Grave Popullore Europiane.

ME SHUME
07 Apr
0

PD: Rama producent i shfaqjeve në Vlorë, me asnjë vend të ri pune

Zëdhënësja Vorpsi denoncon sjelljen televizive të Kryeministrit 7 muaj pas marrjes së pushtetit, ndërkohë që bilanci është negativ në cdo drejtim për vlonjatët dhe gjithë shqiptarët

ME SHUME