fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Feb
0

Basha pret deputetët e Bundestagut: Shqetësim krimi dhe zhbërja e standardeve demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot një delegacion deputetësh Gjermanë, Thorsten Frei, Christian Petry, Andrej Hunko, Manuel Sarrazin,  anëtarë të Komitetit të Cështjeve Europiane të Bundestag-ut. Z.Basha i falenderoi deputetët gjermanë për mbështetjen e çmuar që Bundestagu dhe Gjermania i ...

Me Shume
11 Feb
0

Shëndetësia e Edi Ramës nën akuzë, ndahet nga jeta gruaja që u trajtua me ilaç jashtë standardeve

Futja e ilaçeve të falsifikuara në treg, e ka origjinën në modifikimin ligjor që i bëri Ministri i Shëndetësisë tenderit, i nxitur nga interesat e lobeve të farmaceutikës, për të lejuar importin paralel të ilaceve. Kjo ndërhyrje e qeverisë, ka ...

Me Shume
10 Feb
0

Basha: 10 ditë përmbytje nga uji dhe braktisje nga qeveria

Kryeministri nuk kishte plan konkret ditën e parë, nuk ka plan konkret as sot, ditën e 10-të të përmbytjes. Ka demagogji, ka llafollogji, ka akuza ndaj opozitës. Ky është plani dhe oferta e tij. Edhe kur njerëzit nuk kanë ujë ...

Me Shume
10 Feb
0

Basha: 10 ditë përmbytje nga uji dhe braktisje nga qeveria

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar. -Kryeministri nuk kishte plan konkret ditën e parë, nuk ka plan konkret as sot, ditën e 10-të të përmbytjes. Ka demagogji, ka llafollogji, ka akuza ndaj opozitës. Ky është ...

Me Shume
10 Feb
0

Basha me banorët e fshatrave të braktisur nga qeveria

“Kjo situatë kërkon patjetër ndërhyrjen e shtetit. I bëj thirrje kryeministrit edhe një here, që kjo punë nuk bëhet vetëm me vullnetarizëm, por të caktojë fondet dhe të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme. Nuk ka ikur problemi se doli dielli. Banorët ...

Me Shume
10 Feb
0

Tirana gdhihet nën tritol e shpërthime

Partia Demokratike është e shqetësuar për këtë nivel pasigurie, dhe për këtë arsye, ne kemi denoncuar që në fillim, rënien e dobësimin e policisë nga njëra anë, dhe forcimin e krimit dhe kriminalitetit nga ana tjetër. Për çfarë na duhet ...

Me Shume
09 Feb
0

PD, ndihma në ushqime e veshje në Bishan

Partia Demokratike ndihmoi sot disa familje në Bishan të Novoselës duke shpërndarë 25 dyshekë, 50 batanije, 200 bidona me ujë të pishëm, 500 kg oriz, vaj, sheqer dhe detergjentë. Sekretarja për Organizatat Partnere në PD, Mezini dhe kryetari i degës ...

Me Shume
09 Feb
0

Rama thellon arrogancën me të përmbyturit e sulmon opozitën

Kush e pengon t’u gjendet qytetarëve afër? Edi Ramën e pengon vetëm një gjë. Mungesa e ndjenjës së shërbimit. Mungesa e përgjegjshmërisë. Po përmendim vetëm një fakt sot. Fondi i dhënë për rezervat e shtetit për ushqime në vitin 2014 ...

Me Shume
09 Feb
0

Mijëra abonentë që kanë paguar haraçin e padrejtë presin përgjigje nga Edi Rama

Janë dhjetra mijë familjarë që ishin ankuar për mbifaturim, për fatura aforfe, për ndëshkime të padrejta. Por Edi Rama refuzoi t’i dëgjonte. Pjesa më e madhe u detyrua të merrte borxhe, u nënshtrua me dhunë të pranonte e të njihte ...

Me Shume
08 Feb
0

Policia me urdhër politik dhunon 4 të rinjtë e PD që shpërndanë sot ndihma

Ky është një akt brutal, i papranueshëm i Policisë së Shtetit, zbatimi i një porosie politike të qeverisë, e cila dështoi sot të hynte në zonat e dëmtuara rëndë nga përmbytjet, për shkak të refuzimit përbuzës dhe revoltës së banorëve. ...

Me Shume