Category Archives: Lajmi fundit

16 Maj
0

Përgjimi kriminal, provë e shtetit mafioz mbi shtetin;  urdhëruesi dhe përgjegjësi është Edi Rama

Një krim shtetëror me dijeninë dhe bekimin e Edi Ramës ka ndodhur prej disa muajsh në Shqipëri. Në mënyrë të paligjshme dhe me pajisje të paligjshme, zyrtarë të policisë kanë vënë nën përgjim drejtues të lartë të shtetit, partive politike, ...

Read More
15 Maj
0

Pajisja e përgjimit krimi i fundit i Tahirit, përgjon opozitën, gazetarë, ambasadorë

Saimir Tahiri i ka shtuar karteles së tij kriminale dhe një akt tjetër shumë të rëndë që është përgjimi i paligjshëm. Prej ditësh, është konstatuar se Tahiri mban një pajisje përgjimi të paligjshme, sepse ky veprim kryhet vetem nga Prokuroria ...

Read More
15 Maj
0

Thellohet korrupsioni i qeverisë Rama, gjysma e shqiptarëve paguajnë rryshfet

Qeverisë Rama-Meta po i rrëzohen përditë e më shumë alibitë dhe zhurma propagandistike që qeveria paraqet përpara publikut. Duket gjithnjë e më e shpërfytyruar përballë realitetit dhe përballë studimeve ndërkombëtare që dëshmojnë gjendjen e mjeruar të vendit. “Korrupsioni i kudogjendur” ...

Read More
15 Maj
0

Arratisja e Klement Balilajt, prova e fundit e lidhjeve kriminale të Tahirit

Arratisja e Klement Balilajt është prova më e fundit për lidhjet kriminale të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë 48 orëve që Klement Balilaj zuri hapësirën kryesore të mediave ndërkombëtare, Saimir Tahiri u rrek tu mbushte mendjen qytetarëve se ai ...

Read More
14 Maj
0

Tahiri 3 vjet i zhytur në krim, të largohet menjëherë

Pse Edi Rama vazhdon ta mbajë akoma Sajmir Tahirin? Çfarë di Saimir Tahiri për Edi Ramën që nuk e shkarkon dot edhe pse ai është i faktuar botërisht si garanti i bandave më te rrezikshme të trafikut të drogës dhe ...

Read More
14 Maj
0

Investime që hapin vende pune dhe subvencione për industritë që punësojnë të rinj janë zgjidhja për daljen nga Kriza Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka diskutuar më banorët e Kukësit dhe  fshatrave të tij platformën qeverisëse të demokrateve. Kukësi është ndër qytetet me papunësinë më të madhe në vend, qytet i diskriminuar nga mbështetja me fonde e qeverisë ...

Read More
13 Maj
0

Veliaj hoqi maskën, sulmoi institucionet për t’i shpëtuar aferave korruptive

Jemi këtu në emër të këshilltarëve të Partisë Demokratike, por besoj që shprehim shqetësimin e madh të çdo qytetari që respekton ligjet dhe Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë. Maskat sot ranë. Erion Veliaj, kjo vegël e keqpërdorur në duart e ...

Read More
13 Maj
0

Koalicioni i djathtë, njëzëri pro votimit dhe numërimit elektronik

Në kuadër të përpjekjeve të përbashkëta që po bëjmë për hartimin e një platforme për zgjedhje të lira dhe të ndershme, tryeza e koalicionit të partive të djathta sot diskutoi rreth sistemit të votimit dhe numërimit dhe arritëm në konkluzionin ...

Read More
13 Maj
0

Vdekja e femijëve krim shtetëror, fondet për sigurinë e rrugës i mori kompania e karburantit

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Grida Duma ishte sot në vendin e ngjarjes në Kavajë ku humbën jetën dy fëmijë nga një aksident për shkak të interesave të njerëzve të lidhur me pushtetin. “Këtu humbën jetën dy fëmijë. Në këtë ...

Read More
13 Maj
0

PD kërkesë KQZ-së për formularët e vetëdeklarimit

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i kërkon KQZ-së informacion për  Vetëdeklarimin e disa subjekte që e kanë detyrim në bazë të ligjit “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”. Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ...

Read More