fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Nov
0

Olldashi: Qeveria, pa plan për portet detare

Fjala e deputetit të PD, Sokol Olldashi: Të nderuar zonja dhe zotërinj deputetë! Drafti që vjen sot, është një ligj shumë i mirë i cili i jep një hap para administratës tonë detare, veçanërisht çështjeve të sigurisë në porte dhe ...

ME SHUME
12 Nov
0

Halimi: Qeveri nepotike, po emerohen kusherinjte e ministrave e deputeteve

Fjala e plote e deputetit te Pd Eduard Halimi: I nderuar Kryetar Politika eshte arti i gjesteve dhe veprimeve. Kur degjuam per here te pare Ramen ne kete parlament tu tregonte shqiptareve se ai do udhehiqte dhe nuk do qeveriste, ...

ME SHUME
12 Nov
0

Shehu: Me qeverisjen Rama-Meta vendi po përgatitet për recesion të thellë

Rastet e fundit të qeverisjes Rama-Meta po e përgatisin vendin drejt një recensioni të thellë. Kjo ka qenë deklarata që ka bërë dje deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu gjatë seancës plenare. Lidhur me këtë Shehu ka vënë në dukje ...

ME SHUME
31 Oct
0

Integrimi i plotë në NATO,Vorpsi: Çertifikimi, qeveria fshehu turpësisht lajmin

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Partia Demokratike përgëzon Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë për përfundimin me sukses të integrimit të plotë të Shqipërisë në NATO, me çertifikimin që u bë në Konferencën e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Paloka:Largimet nga opozita nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, por ate që ikën

Reagim i kryetarit te Grupit te PD, Edi Paloka për largimin e deputetit Gjovalin Kadeli: Largimet nga opozita drejt qeverisë  nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, e cila nga vetë emri që ka është kategori e pakicës. Dëmtojnë vetëm atë që ikën. ...

ME SHUME
31 Oct
0

Kryetari Basha pret në takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së z.Hoyt Brian Yee

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për çështjet europiane dhe euro-aziatike, z. Hoyt Brian Yee. Z. Basha i shprehu ndihmës – Sekretarit Yee, mirënjohjen për mbështetjen dhe ndihmën e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Rushaj: Crown Agents, në listat e zeza, e përjashtuar nga Banka Botërore për mashtrim

Prej ditesh, opinioni publik eshte vene ne dijeni te nje vendimi qe Qeveria shqiptare ka marre, jo vetem per doganat, por per ekonomine ne teresi. Prej ditesh opinioni publik kerkon te informohet se cfare ka ndodhur, por gjen vetem nje ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bylykbashi: Qeveria presion mbi punonjësit e administratës, thirrje të denoncojnë shkeljet

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Oerd Bylykbashi: Një muaj pasi shkelmoi konsensusin për ligjin e Nëpunësit Civil me aktin normative antikushtetues, qeveria ka intensifikuar me egërsi fushatën e presionit dhe spastrimeve mbi punonjësit e administratës. Ditë për ditë, ...

ME SHUME
31 Oct
0

Emërimet në polici, Ristani: Ripërsërisim, nuk kanë shkollimin përkatës, janë militantë të PS-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike, në mënyrë të përsëritur, me qëllim që të ngulisë mirë në mëndjen e çdo shqiptari, denoncon fuqimisht shkeljet e ligjit në emërimet në Policinë e Shtetit dhe vendosjen ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Paligjshmëria e maxhorancës po kërcënon stabilitetin e vendit

Fjala e plotë e Kryetarit të PD, z Lulzim Basha: Të nderuar deputetë, Para së gjithash dëshiroj t’ju shpreh përgëzimet e mia më të thella për diskutimet tuaja në  foltoren e Kuvendit gjatë  seancës së debatit për Aktin Normativ të ...

ME SHUME