fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Lideri i opozitës Lulzim Basha nisi nga Lushnja takimet me qytetarët me sloganin “Një popull në këmbë, kundër drogës, Rama në shtëpi”.

Zoti Basha ka theksuar se çdo qytetar shqiptar është sot i kërcënuar nga karteli i drogës me mbrojtje qeveritare.  Kryetari i demokratëve shprehu shqetësimin për përfshirjen çdo ditë të rinisë ...

ME SHUME

PD: Ramës dhe Spiropalit i mungojnë 220 tonë cigare

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, denoncon shifrat dramatike në rënien e zhdoganimit të cigareve, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë

ME SHUME

OSBE dhe Këshilli i Europës, kërkojnë pavarësinë e ILDKP-së

Deklaratë e deputetit Halimi/Organizatat e rëndësishme europiane, i përgjigjen shqetësimeve të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe shprehen të gatshme të japin ekspertizën e tyre në procesin e amendimit ...

ME SHUME

PD: Edi Rama bëri drejtor njeriun e 750 kg kanabis

Deputeti Ristani denoncon emërimet kriminale të Kryeministrit. I arrestuari në 2006 me superaksion të policisë, bëhet Drejtori Rajonal i Transportit të Sarandës.

ME SHUME

Basha: Protestë mbarëpopullore kundër kartelit të drogës, të premten para kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike i bën thirrje të gjithë shqiptarëve për të bashkuar zërin kundër kartelit më të rrezikshëm, kartelit të drogës

ME SHUME

PD: Kushtetuesja i jep të drejtë opozitës, qeveria rrëzon sërish kërkesën për hetim për drogën

Deklaratë e deputetit Bylykbashi për zbardhjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin e mazhorancës për të mos lejuar hetimin parlamentar të trafikut të drogës

ME SHUME

PD: Mazhoranca nuk do transparencë për drogën, rrëzoi hetimin

Deklaratë e deputetit Halimi pas vendimit të konferencës së kryetarëve në Kuvend

ME SHUME

PD: PS-LSI po deformojnë vullnetin e zgjedhësve korçarë

Deklaratë e deputetit Edmond Spaho për mapinpulimin me Këshillin e Qarkut të Korçës

ME SHUME

PD: Kërcënimi i dëshmitarit, rrit përmasat e skandalit qeveritar të drogës

Deklaratë e deputetit Ristani, pas kërcënimeve që po merr dëshmitari okular i trafikut të drogës në Divjakë

ME SHUME

Basha: Jemi besëlidhur sot kundër kartelit të drogës dhe për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në protestën e mbajtur para Kuvendit të Shqipërisë

ME SHUME
492493494495498501504507510513516519522525528531