fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Nov
0

Bardhi: Qeveria, presion zgjedhësve në Korçë

Deklarata e plotë e koordinatores së medias, Silvi Bardhi: Deklarata e plotë e koordinatores së medias, Silvi Bardhi: E morët vesh? Ka zbarkuar e gjithë qeveria në Korçë, me kuç e me maç. Dy ditë do të qëndrojë atje. Pse? ...

ME SHUME
21 Nov
0

Strazimiri pyetje ministrit të Brendshëm:ç‘lidhje keni me viktimën Elvis Doçi

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Gent Strazimiri Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Gent Strazimiri U bënë më shumë se 72 orë që opinioni publik dhe opozita, pret përgjigje nga ministri i Brendshëm në lidhje me disa ...

ME SHUME
21 Nov
0

Bardhi: FRD patericë e PS-së, Stratobërdha kandidati ynë i vlerave qytetare korçare

Deklarata për shtyp e Koordinatores për Media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Deklarata për shtyp e Koordinatores për Media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Dje, e frikësuar nga mbështetja e fuqishme e qytetarisë korçare për kandidatin e Partisë Demokratike dhe ...

ME SHUME
21 Nov
0

Rushaj: Z. Rama, pse e fshihni publikimin e kontratës me Crown Agents? Kur do e bëni trasparente?

Deklarata për media e ish-zv/Ministrit të Financave Alfred Rushaj: Deklarata për media e ish-zv/Ministrit të Financave Alfred Rushaj: Përpara 48 orëve ne i bëmë disa pyetje publike Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë për një kontratë që ai thotë, se Qeveria ...

ME SHUME
21 Nov
0

PD kërkon që shembullin e zyrtarit të dorëhequr ta ndjekin edhe drejtuesit e lartë të policisë

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani. Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani. Pesha e anti-ligjit është e rëndë. Dorëheqja e djeshme e një funksionari të lartë të ekipit të ri të kësaj ...

ME SHUME
18 Nov
0

Basha:Bashkë me njerëzit e lirë do të vazhdojmë betejën për demokracinë, lirinë, shtetin ligjor dhe transparencën

Të nderuar deputetë, Java që shkoi u mbyll me qëndrimin e njësuar të qytetarëve shqiptarë, të Partisë Demokratike dhe opozitës në tërësi, të  miqve e partnerëve tanë ndërkombëtarë dhe të  disa deputetëve të shumicës parlamentare për të  bërë të pamundur ...

ME SHUME
12 Nov
0

Berisha:Qeveria dhunë biznesit, po largohen investitorët

Prononcimi i plotë i z Sali Berisha në Kuvend dhe jashtë tij: Prononcimi i plotë i z Sali Berisha në Kuvend dhe jashtë tij: “Të nderuar deputetë, z. Bashkëkryetar i mazhorancës, Të dashur qytetarë dhe qytetare Ky parlament po degradon ...

ME SHUME
12 Nov
0

Bardhi: Kunatat e qeverisë Rama, emërohen në dogana

Rrjeti nepotik i qeveritarëve po shtrihet çdo ditë e më shumë. Po ju japim sot disa fakte për fatin e lumtur të kunatave dhe familjareve të ministrave të Edi Ramës. Në doganën e Tiranës, është emëruar së fundmi Eranda Cuci, ...

ME SHUME
12 Nov
0

Kruja: Jemi në emergjencë të thellë ligjore

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike, Keltis Kruja në Parlament: Fjala e deputetit të Partisë Demokratike, Keltis Kruja në Parlament: I nderuar z kryetar Të nderuar kolegë deputetë, Sot normalisht, duhet të ishim këtu për të diskutuar për çështje të ...

ME SHUME
12 Nov
0

Bylykbashi: Qytetarët që kanë ndërgjegje civile sot janë të frikësuar për pronën dhe biznesin e tyre

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi në Kuvend: I nderuar Kryetar Rreth një muaj më parë, në një media sociale citova Martin-Niemöller të cilin po e ricitoj sot këtu në parlament, ku ndoshta ka më shumë vlerë. Në ...

ME SHUME