fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Nov
0

Basha: Të shtunën në orën 12 të bashkohemi në Sheshin Skenderbej kundër rritjes së taksave, cmimit të energjisë, papunësisë e varfërisë

Kyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi sot banorët e Kavajës: Kavaja në protestë për punë e dinjitet. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot banorët e Kavajës dhe dëgjoi nga afër shqetësimet e tyre. Zoti Basha është njohur ...

Me Shume
20 Nov
0

Bujqësia dhe energjia, harresat e mëdha të qeverisë në buxhet

Deputetët demokratë të komisionit të veprimtarive prodhuese analizojnë buxhetin, duke konkluduar se fondet janë pakësuar, dhe ato që kanë mbetur për bujqësinë, u jepen klientëve të qeverisë Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese shqyrtuan sot Buxhetin e ...

Me Shume
20 Nov
0

Rezolutë e miratuar nga Asambleja Politike e PPE (18 nëntor 2014) mbi Shqipërinë

Partia Popullore Europiane, duke marrë parasysh Rezolutën e Parlamentit Europian mbi Raport Progresin e vitit 2013 për Shqipërinë, dhe duke përshëndetur Rezolutën mbi Integrimin  Europian, propozuar nga Partia Demokratike dhe miratuar unanimisht nga Kuvendi i Shqipërisë vitin e kaluar.   ...

Me Shume
20 Nov
0

Basha: PPE në krah të opozitës dhe qytetarëve shqiptarë

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, pas rezolutës që miratoi Asambleja Politike e Partive Popullore Europiane për Shqipërinë Në emër të Partisë Demokratike dhe gjithë demokratëve të vendit, kam kënaqësinë t’i shpreh sot  falenderimet dhe mirënjohjen e thellë Asamblesë Politike ...

Me Shume
20 Nov
0

Buxheti që ndëshkon të varfërit, të papunët, e cdo kategori në nevojë

Deputetët e Partisë Demokratike analizojnë buxhetin e qeverisë në Cërrik ku papunësia është mbi 40%. Banorët denoncojnë varfërinë ekstreme, shëndetësinë e përkeqësuar, heqjen nga lista e asistencës dhe shprehen gati për protestën e 22 nëntorit Deputetët demokratë të Komisionit të ...

Me Shume
19 Nov
0

Qeveria asnjë plan për zonat e përmbytura, kujtohet vetëm kur ka viktima

Deklaratë e zëdhënëses Nebijaj, ku Partia Demokratike i shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave në Qarkun e Lezhës dhe kërkon nga qeveria të marrë masa të menjëhershme Partia Demokratike shpreh ngushëllimet më të thella për viktimat e shkaktuara në Qarkun e ...

Me Shume
19 Nov
0

Papunësi, varfëri dhe listë buke në Durrës‏

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me banorë që vuajnë nga papunësia, nga varfëria. Takohet me prindër që nuk dërgojnë dot fëmijët në shkollë. Takohet me qytetarë që marrin bukën me listë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin ...

Me Shume
19 Nov
0

PPE e alarmuar nga zhvillimet në Shqipëri

Gjuhë e fortë në rezolutën e miratuar në Bruksel kundër depërtimit të krimit deri në Parlament, manipulimit të hartës lokale, dhe shkarkimeve masive nga administrata dhe Policia e Shtetit Partia Popullore Europiane ka miratuar një rezolutë për Shqipërinë, ku shpreh ...

Me Shume
18 Nov
0

Basha nga Brukseli: Me qytetarët shqiptarë dhe me partnerët europianë do ta ndalim të keqen

Intervistë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Bruksel, pas punimeve të Asamblesë Parlamentare të Partive Popullore Europiane Pyetje: Keni marrë pjesë në takime të Asamblesë Parlamentare të Partisë Popullore Evropiane, me të cilët keni ndarë disa shqetësime që ...

Me Shume
18 Nov
0

Buxheti për arsimin me rënie, mungesë investimesh dhe injorim i cilësisë së edukimit

Deputetët e Partisë Demokratike, anëtarë të komisionit parlamnetar për edukimin kanë analizuar sot me detaje buxhetin e qeverisë për arsimin duke arritur në përfundimin se ka rënie të investimeve, nuk ka rritje pagash për mësuesit e pedagogët, ka mungesë të ...

Me Shume