Category Archives: Lajmi fundit

24 Shk
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me dorën dhe mendjen e Edi Ramës mercenari i tij bandit dhe përgjakës i qytetarëve të Laçit njoftoi sonte në mbrëmje në një letër “vetëpezullimin”. Partia Demokratike refuzon me përbuzje këtë truk të ulët që ka për synim të justifikojë ...

Read More
24 Shk
0

Intervistë e kryetarit të PD, Lulzim Basha dhënë për Top Channel

Top-Channel : Zoti Basha, Knut Fleckenstein i ka kërkuar qeverisë dhe opozitës që të miratojë me shpejtësi aktet nënligjore për zbatimin e ligjit të dekriminalizimit. A do të afrojë nesër opozita nesër për ta bërë këtë? Basha: Absolutisht po! Opozita ka ...

Read More
24 Shk
0

PD depoziton në Kuvend dy iniciativat, për dekriminalizimin dhe komisionet hetimore

Partia Demokratike depozitoi në Kuvend dy iniciativa ligjore për dekriminalizimin dhe komisionet hetimore parlamentare. Propozimi për dekriminalizimin, parashikon përjashtimin nga politika për funksionarët dhe të zgjedhurit kur ata arrestohen në kushtet e flagrancës të krimit kundër jetës dhe shëndetit. Propozimi ...

Read More
24 Shk
0

Edi Rama merr në mbrojtje bandën me famëkeqe të Pogradecit, të cilës i kishte dhënë në menaxhim Ujësjellësin

Me Edi Ramën Ujësjellësi i Pogradecit ishte kthyer në strehën e bandës më famëkeqe të qytetit. Persona me precedentë të tmerrshëm kriminalë, persona që në vend se të ishin në burg, ishin në borderonë e Edi Ramës dhe paguheshin prej ...

Read More
24 Shk
0

Drejtësia e Edi Ramës, lihet i lirë administratori i tij i kapur me gjysëm tonë drogë

Çdo ditë po shohim dëshmi tronditëse të drejtësisë nën urdhërat e Edi Ramës, të drejtësisë që ai dëshiron. Pak ditë më parë, gjykata nxiorri nga burgu dhe la të lirë administratorin e Edi Ramës për Kaçinarin, Petrit Bardhi, i cili ...

Read More
23 Shk
0

Protestuesit në të drejtën e tyre legjitime, të lirohen menjëherë

Një grup deputetësh të PD kërkojnë lirimin e protestuesve që mbahen në komisariatin numër 1.  Një grup deputetësh të Partisë Demokratike, Albana Vokshi, Gent Strazimiri, Alban Zeneli, Bedri Hoxha, Kastriot Islami, Mimoza Hajdarmata ishin në Komisariatin nr.1 në Tiranë, aty ...

Read More
23 Shk
0

PD kallëzim penal për Policinë, INUK, INUV, Inspektoriatin e Mjedisit dhe firmën Grand për ndërtimin e paligjshëm tek Liqeni

Partia Demokratike, do të kallëzojë penalisht Policinë e Shtetit, INUK, INUV, Inspektoriatin e Mjedisit dhe firmën Grand, të cilët, në shkelje të hapur të ligjit, kanë shperdoruar detyrën dhe kanë mundësuar veprën penale të ndërtimit pa leje e kryer në ...

Read More
23 Shk
0

Këshilltarët e PD në Bashki: Të ulen me 30 përqind taksat, të hiqet taksa anti-kushtetuese e arsimit

Grupi i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës dorëzoi sot propozimin për uljen e taksave bashkiake. Kjo është një kërkesë e përsëritur e këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës. “Paraqitëm sot kërkesën për të minimizuar taksat në ...

Read More
23 Shk
0

PD dorëzon në Prokurori fakte të reja të paligjshmërisë së Veliajt në Parkun e Liqenit

Sekretari për Aksionin Qytetar depozitoi sot në prokurori fakte të reja për paligjshmërinë e ndërtimit që po bën Erion Veliaj brenda parkut të Liqenit. “Siç jeni njohur, i vendosur me shpalluat pas murit për aferën klienteliste dhe korruptive të shkatërrimit ...

Read More
23 Shk
0

PD kërkesë Kuvendit: Të enjten të kalojë dekriminalizimi

Partia Demokratike i drejtoi sot Kryetarit të Kuvendit një kërkesë për të vënë në zbatim ligjin e Dekriminalizimit. Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka kërkuar Kuvendit që aktet nënligjore që mundësojnë vënien menjëherë në veprim të Ligjit për Dekriminalizimin ...

Read More