fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Berisha: Mazhoranca me skenarin Papandreu në Shqipëri

Prononcimi për media e z. Berisha, pas fjalës së mbajtur në Parlament. Rënia e të ardhurave është vetëm 2 për qind, ndërkohë në vitin e tyre elektoral rënia e të ardhurave ka qenë deri sa ne erdhëm në pushtet 35 ...

ME SHUME
31 Oct
0

Kreu i PD Basha pret Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin, Christian Danielsson

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin, Christian Danielsson. Zoti Basha falënderoi Komisionin Europian, për rekomandimin për dhënien e statusit të vendit kandidat. Zoti Danielsson ka vlerësuar përpjekjet e bëra gjatë ...

ME SHUME
31 Oct
0

Kryetari i opozitës Basha, merr pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane, i cili zhvillohet më 24 tetor në Bruksel nën drejtimin e Kryetarit në detyrë të PPE dhe kryetar i grupit të PPE në Parlamentin Europian ...

ME SHUME
31 Oct
0

Spahia: Ministri qesharak, trajtimi i kancerit në Shqipëri është falas

Deklarata e plotë e z. Bardh Spahia Ministri i Shëndetësisë është qytetari më pak i informuar në vend për sektorin që ai mbulon. Prej disa javësh në krye të Shëndetësisë ai ka pasur kohën e mjaftueshme të mësojë për disa ...

ME SHUME
31 Oct
0

Mima: INSTAT nën spastrim politik; Qëllimi, atentat ndaj konsensusit

Deklarata e plotë për shtyp e deputetit tw PD-sw Florion Mima: Sot, kryeministri i ri i vendit, ka shkarkuar, në thyerje totale të bazës ligjore, pa asnjë argument dhe tërësisht jashtë të gjitha procedurave ligjore në fuqi, Drejtoren e Institutit ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Gjithçka për hapjen e negociatave, shqetësim për sfidimin e shtetit ligjor nga mazhoranca

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha priti në një takim drejtorin politik të Ministrisë së Jashtme të Austrisë, ambasadorin Jan Kickert, i cili shoqërohej nga drejtori i sektorit për Ballkanin Perëndimor, në Ministrinë e Jashtme të Austrisë, z. Johann ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha takon përfaqësuesit e Bankës Botërore

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore, Drejtorin Ekzekutiv z. Piero Cipollone dhe Drejtoreshën për Rajonin e Europës Juglindore znj. Ellen Goldstein, me të cilët pati një bashkëbisedim dhe shkëmbim idesh lidhur ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Paligjshmëria po bëhet çdo ditë simotër e mazhorancës Rama-Meta

Basha: “Akti Normativ është përgatitja e krizës “Rama”, recensioni i atij që erdhi me premtimin e rilindjes dhe rrezikon të sjellë rrëzimin” Kryetari i PD, Lulzim Basha e ka konsideruar aktin normativ të qeverisë për ndryshimin e buxhetit si të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Zeneli: Në krye të Drejtorisë së Burgjeve, i arrestuari për trafik të qënieve njerëzore

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Alban Zeneli: Në prill të vitit 2003, Enrik Sulejmani u arrestua me akuzën e trafikimit të qënieve njerëzore. Të gjithë mediat kombëtare, por dhe ato ndërkombëtare, për javë të tëra, i treguan ...

ME SHUME
31 Oct
0

Qirici: Spastrim politik i mësuesve sipas bindjeve politike

Deklarata e plotë e deputetes së PD, Eleina Qirici: Dje, Qeveria Rama, shpalli fillimin e fushatës së spastrimeve politike në arsim. Në fakt nuk është asgjë e papritur. Ky spastrim u premtua nga Zoti Rama në fushatën elektorale. Qëllimi lexohet ...

ME SHUME