fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

14 Aug
0

PD: IMEI, të gjithë kundër ndërhyrjes së qeverisë në privatësinë e qytetarëve

Sa më shumë shtohen reagimet për çështjen e ruajtjes së privatësisë, IMEI-t të telefonit, aq më qesharake bëhen argumentat e qeverisë. Shoqëria civile tek ne, ekspertët ndërkombëtarë, Gjykata e Drejtësisë së Luksemburgut, shprehen absolutisht kundër marries nga qeveria të IMEI-T, ...

Me Shume
14 Aug
0

PD: 35 ditë heshtje, Rama inkriminoi partinë e tij, administratën dhe parlamentin

Deklaratë e deputetit Sherefedin Shehu

Me Shume
13 Aug
0

PD: Didi bën paradë, policët grabiten e carmatosen në mes të ditës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit u përpoq dje të kompensonte mungesën e qeverisë, me një dalje mediatike propagandistike, për sukseset e mëdha me rendin dhe sigurinë. Por gjatë kohës që numëruesi i parë i votave për Partinë Socialiste ...

Me Shume
13 Aug
0

PD: Kuotat e reja, Rama akt armiqësor ndaj 12 mijë të rinjve

Deklaratë e deputetit Bushati pas publikimit të koutave të pranimit në universitetet publike

Me Shume
13 Aug
0

PD: Skandali i CEZ, cdo shqiptar një pagesë më shumë për firmën e Edi Ramës

Deklaratë e Enno Bozdos

Me Shume
13 Aug
0

PD: Heshtja e Ramës zmadhon inkriminimin e parlamentit

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me Shume
12 Aug
0

PD: Fushata e Ramës me universitetet, e kompromentuar që në nisje

Deklaratë e deputetit Luçiano Boçi

Me Shume
12 Aug
0

PD: Propagandë boshe dhe mashtrim me Zyrat e Punës

Denoncim i Koordinatorit Salianji me një grup të rinjsh që kanë aplikuar për punë por nuk kanë marrë asnjë përgjigje

Me Shume
12 Aug
0

PD: Rama, 33 ditë heshtje për një nga zhvillimet më të rënda në 23 vite

Deklaratë e deputetit Myqerem Tafaj

Me Shume
11 Aug
0

Paloka: Rama dhe çekët të kënaqur, të vetmit që vuajnë janë shqiptarët

Reagim i Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

Me Shume