fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Ramës në ekzekutivin shqiptar? Kryeministri të jetë transparent

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Një delegacion me përfaqësues të biznesit shqiptar, ku bënin pjesë dhe zv/Kryeministri dhe Ministri i Bujqësisë, si dhe vëllai i ...

ME SHUME

Bardhi: Askush nuk pret më që Kryeministri të tregojë respekt për pasurinë shpirtërore të vendit

Silvi Bardhi, deklarata për media: Me ndryshimet në arkivën qëndrore të shtetit, Kryeministri Edi Rama ka arshivuar një herë e mirë standartet kulturore, propagandën e tij për meritokracinë, dhe premtimet ...

ME SHUME

Basha: Stratobërdha, mishërim i qytetarisë korçare

Fjala e plotë e Kryetarit të Partisë Demoktratike z.Lulzim Basha në Korçë: “Të dashur qytetarë të Korçës, zonja e zotërinj, i nderuar kandidat i PD dhe i “Aleancës Qytetare”, për ...

ME SHUME

Vorpsi:Rama, pabesi pas kraheve ndaj Zhani Cikos

Deklarata për media e zëdhënëses të Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Kryeministri Rama po shënon rekorde të reja në theqafjen e degradimit kulturor. Me shkarkimin pas krahëve, të Drejtorit të Teatrit ...

ME SHUME

Strazimiri: Rama premtime boshe e shkarkime masive ne erresire

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Gent Strazimiri: Sot, në ditën e “Të rënëve të Policisë së Shtetit”, Rama dhe ministri i tij gënjyen paturpësisht duke “u premtuar” ...

ME SHUME

Vorpsi: Rama amator edhe në histori

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll ...

ME SHUME

Ristani: PD denoncon Ramën dhe Tahirin, kontroll partiak ndaj policisë së shtetit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll ...

ME SHUME

Basha në PPE: “Mbështesni statusin kandidat, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës

Basha: “Qeveritë demoratike shërbejnë sipas ligjit dhe kushtetutës, nuk i sfidojnë ato për megallomani udhëheqje” Basha, liderëve në PPE: “Mbështesni statusin kandidat të Shqipërisë, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës!” Kryetari ...

ME SHUME

Berisha: Ekonomia në duart e një njeriu me zero njohuri në ekonomi, Shqipëria drejt recesionit

Fjala e plotë në Kuvend: Zonja deputetë, Zotërinj deputetë, I nderuar zoti Kryesues i Seancës, Të dashur qytetare dhe qytetarë, Parafolësi nuk meriton përgjigje pasi është i ndëshkuar njëherë nga ...

ME SHUME

Topalli: Jetojmë në kohën e fermanit Rama-Meta, jo të ligjit

Ku po e çoni Shqipërinë? Ku po e çoni ekonominë shqiptare? Ku e kanë  nisur të dashur shqiptarë ekonominë tuaj familjare? Sa para do të keni në portofolet tuaja të ...

ME SHUME
522523524525528531