fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Dec
0

Arratisjet, Halimi: Qeveria përgjegjëse, emëroi njerëz të paaftë, shkarkoi profesionistët

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Ngjarja e djeshme është ngjarja më e rëndë, kur nga burgu i sigurisë së lartë, i ndërtuar nga Bashkimi Europian, janë larguar jo 1 por 7 të dënuar me burgim ...

Me Shume
05 Dec
0

Arratisja nga burgu i Drenovës në Korçë, PD: Shteti ka rënë, po rritet kriminaliteti

Deklarata për media e koordinatores për media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Shteti shqiptar ka rënë dje dy herë në harkun e një ore, teksa qeveria shtrohet në gosti nëpër resorte luksoze të Tiranës. 7 persona të dënuar me burgim ...

Me Shume
05 Dec
0

Qindra mesazhe ngushëllimi, letra dhe telegrame për ndarjen nga jeta të z.Sokol Olldashi

Qindra mesazhe ngushëllimi, letra dhe telegrame për ndarjen e parakohshme nga jeta të një prej figurave kryesore të Partisë Demokratike, z.Sokol Olldashi, kanë mbërritur në adresën e Kryetarit të PD, Lulzim Basha. Ambasadorë të huaj të akredituar në Tiranë, përfaqësues ...

Me Shume
05 Dec
0

Fjala e kreut të PD-së Lulzim Basha, në ceremoninë e lamtumirës

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha: Këtu ku sot jemi mbledhur, për ti dhënë përshëndetjen e fundit Sokol Olldashit, do të donim të mos vinim kurrë. Në këtë humbje kaq tragjike dhe kaq të parakohshme, të gjesh fjalët ...

Me Shume
05 Dec
0

Fjala e Astrit Patozit në përcjelljen e fundit të Sokol Olldashit

Të dashur familjarë dhe miq të Sokol Olldashit. Çfarë do që të bëjmë dhe çfarëdo që të themi ne sot, në këtë ditë  zie, do të ishin të pamjaftueshme për të nderuar dhe respektuar si duhet Sokolin. E unë, ndoshta ...

Me Shume
21 Nov
0

Kancelarja Gjermane Angela Merkel i dërgon letër kreut të PD z Lulzim Basha

Merkel: “Pres bashkëpunimin tuaj, për të garantuar paqen, sigurinë, prosperitetin e njerëzve dhe vendeve tona”  I dashur kryetar, Ju falënderoj për urimin me rastin e fitores së CDU, në zgjedhjet federale të 22 shtatorit 2013. Vlerësova shumë, fjalët tuaja të ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Qeveria tregohet arrogante me personat me aftësi të kufizuar

Deklarata e plotë e deputetes së PD, Jorida Tabaku: Personat me aftësi të kufizuara dhe te papunët qe përfitojnë ndihmë ekonomike janë lënë ne mëshirë të fatit nga kjo qeveri. Paaftësinë dhe indiferencën e saj mundohet çdo ditë ta fshehë ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Ministri nëpër Europë, krimi dhe pasiguria e jetës rritet në Shqipëri

Deklarata e plotë e Zëdhënëses së PD Laura Vorpsi:Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po bën një udhëtim në Europë, ndërkohë që krimi dhe pasiguria për jetën po rriten në Shqipëri, ndërkohë që viktimat dhe humbja e jetës shtohen nga dita ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha:Bashkë me njerëzit e lirë do të vazhdojmë betejën për demokracinë, lirinë, shtetin ligjor dhe transparencën

18 Nëntor 2013 Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha mbajtur sot në mbledhjen e radhës së Grupit Parlamentar të PD: Të nderuar deputetë, Java që shkoi u mbyll me qëndrimin e njësuar të qytetarëve shqiptarë, të Partisë ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: JO-ja e mekur e Ramës, fitore e shoqërisë së lirë

Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha në selinë e Partisë Demokratike pas reagimit të Kryeministrit për armët kimike: 15 nëntor 2013 Të nderuar zonja dhe zotërinj! Të rinj dhe të reja, të dashur bashkëqytetarë! Pak minuta më ...

Me Shume