fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Aug
0

IMEI, rruga më e sigurtë e përgjimit të telefonit, Gjykata e Drejtësisë: Mos ia jepni qeverisë

Edi Rama cuditi sot mbarë popullin, me një reagim përmes Ministres së Inovacionit lidhur me përgjimin e telefonave celularë nga qeveria. Ministrja kushërirë pretendon se IMEI, është një e dhënë pa vlerë dhe sipas krahasimit të saj aspak inovativ, pasaporta ...

Me Shume
05 Aug
0

Basha: Vendimi për IMEI i paligjshëm, qytetarët e kompanitë të mos e zbatojnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, denoncon vendimin e qeverisë që kërkon të regjistrojë të dhënat personale të cdo abonenti të telefonisë celulare, për të monitoruar cdo komunikim të shqiptarëve, dhe fton qytetarët e lirë të reagojnë

Me Shume
05 Aug
0

PD: Rama hesht, i hapi krimit portat e Parlamentit

Deklaratë e deputetit Helidon Bushati

Me Shume
05 Aug
0

Basha: Mbyllja e universiteteve me një të rënë të lapsit, Rama shkakton shok psikologjik tek studentët dhe barrë financiare tek prindërit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mori pjesë në kuvendin zgjedhor të degëve 10, 7 dhe 5, në qytetin e Tiranës.

Me Shume
04 Aug
0

PD: Të shqetësuar për vjedhjen e Bankës, sistemi i sigurisë ka nevojë të reformohet

Deklaratë e zëdhënëses, Laura Vorpsi

Me Shume
04 Aug
0

PD: Rama shfaqje me arsimin, uli me 12 mijë numrin e studentëve dhe nuk bën asnjë investim për shkollat

Deklaratë e Koordinatorit Ervin Salianji

Me Shume
04 Aug
0

PD: Rama dhe Meta e mbyllën parlamentin me bekimin e shitblerjes së votës në Korçë

Deklaratë e deputetit Oerd Bylykbashi

Me Shume
04 Aug
0

PD: Heshtja e Ramës, njësoj si aktet banditeske ndaj opozitës

Deklaratë e deputetit Kozma Dashi

Me Shume
03 Aug
0

PD: Erion Veliaj përgjegjës për humbjen e 3 jetëve

Zëdhënësja Vorpsi denoncon heshtjen dhe papërgjegjshmërinë e Ministrit të Punës, i cili në janar dha garancinë e tij për kushtet teknike dhe të sigurisë në Hidrocentral

Me Shume
03 Aug
0

PD: Skandali i qeverisë me CEZ, çdo shqiptar do paguajë nga xhepi 1.1 milionë lekë

Deputeti Bode shpjegon skandalin qeveritar me kompaninë CEZ, të cilës qeveria i fali 3 miliardë dollarë në dëm të vendit, shumë që do të paguhet nga qytetarët shqiptarë me rritjen e pandalur të çmimit të qeverisë

Me Shume