fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 Jul
0

PD: Rama, asnjë vizion për arsimin vetëm gjuhë urrejtjeje

Prononcim për mediat i Kryetarit të Komisionit Parlamentar të Medias dhe Edukimit, Genc Pollo

Me Shume
08 Jul
0

PD: Ndërtimi në sheshin e Korçës, interesa klienteliste të qeverisë

Koordinatori për Ndihmë Ligjore, Salianji, denoncon prishjen e sheshit kryesor të qytetit për interesat e qeveritarëve

Me Shume
07 Jul
0

Basha: Rama, 300 ditë mashtrime, 300 ditë dështim

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e Grupit Parlamentar. Analizë e situatës së rënduar të rendit, ekonomisë dhe demokracisë në vend. 

Me Shume
07 Jul
0

Basha: Ekonomi e dobët, e ardhme e pasigurt është bilanci i 300 ditëve të para të qeverisë

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD në Berat.

Me Shume
06 Jul
0

Prononcim i Nënkryetarit të Komisionit të Jashtëm, Aldo Bumçi

“Kryeministri Rama dhe Ministri i Jashtëm kanë deklaruar me të madhe që arritja më e rëndësishme e këtyre 10 muajve në fushën e politikës së jashtme është depolitizimi i shërbimit tonë diplomatik dhe vendsoja e tij në baza të vlerave ...

Me Shume
06 Jul
0

Basha: Në 300 ditë, qeveria ka sjellë vetëm varfëri, papunësi, pasiguri

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Gjirokastër dhe Delvinë: Ne nuk mund të flemë mbi dafina se kundërshtari po diskrititohet çdo ditë, duhet të bëhemi gati për ringritjen tonë.

Me Shume
06 Jul
0

Basha: Vota e lirë, garanci dhe përgjegjësi për PD dhe gjithë vendin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Bulzizë

Me Shume
05 Jul
0

PD: Dialogu, e vetmja zgjidhje e qëndrueshme e tensionit në Maqedoni

Deklaratë e Partisë Demokratike për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Me Shume
05 Jul
0

Basha: Rama bleu pushtetin, tani promovon njerëz të lidhur me krimin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së Kukësit.

Me Shume
05 Jul
0

PD: Qeveria nuk mban premtimin per rrugën, vështirësohet jeta e qytetarëve

Koordinatori për Ndihmë Ligjore në PD, denoncon mashtrimin e qeverisë dhe papërgjegjshmërinë me rrugën Lin-Pogradec

Me Shume