fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

14 Jul
0

Basha: Jemi në krye të betejës për të ndaluar shndërrimin e demokracisë në oligarkinë Rama-Meta

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me përfaqësuesit e trupit diplomatik akredituar në Tiranë

Me Shume
14 Jul
0

PD: Edi Rama urdhëron dhunën ndaj opozitës dhe thellon heshtjen

Deputetja Bregu i kujton Kryeministrit se do të mbajë personalisht përgjegjësi për çdo akt dhune dhe kërcënimi ndaj përfaqësuesve të Partisë Demokratike 

Me Shume
14 Jul
0

PD kallëzon penalisht në Prokurori deputetët Ndoka dhe Ndreu

Halimi: “Dhuna ndaj opozitës e vë demokracinë në rrezik. Procedurat janë të qarta, kemi besim se Prokuroria do të jetë në nivelin e duhur për të ushtruar detyrën”

Me Shume
13 Jul
0

Reagim i Partisë Demokratike pas kërcënimit të zëdhënëses Laura Vorpsi, nga Arben Ndoka

Sot pasdite Arben Ndoka kërcënoi me anë të një bisede telefonike zëdhënësen e Partisë Demokratike, LauraVorpsi.

Me Shume
13 Jul
0

PD: Edi Rama hesht për futjen e krimit në parlament

Deklaratë e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi

Me Shume
13 Jul
0

Basha: Çdo ditë në këmbë për të mbrojtur demokracinë e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Gramshit

Me Shume
12 Jul
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pret Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, znj. Victoria Nuland

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot pasdite në takim Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, për Çështjet Europiane dhe Euro-aziatike, znj. Victoria Nuland

Me Shume
12 Jul
0

Basha: Të bashkohemi me të gjithë shqiptarët për të mbrojtur demokracinë nga oligarkia

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të demokratëve në Shkodër

Me Shume
12 Jul
0

PD: Ja dosja e lidhjeve të Edi Ramës me krimin

Partia Demokratike publikon dokumentet zyrtare të dënimit nga Gjykata e Romës të deputetit Arben Ndoka nën akuzën e “shfrytëzimit të prostitucionit në rrethana rënduese” dhe “heqje të paligjshme të lirisë së personit”

Me Shume
11 Jul
0

Basha: Krimi, dhuna dhe brutaliteti kanë pushtuar shtetin

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Durrësit.

Me Shume