fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha: PD ka lindur e madhe dhe do të bëhet edhe më e madhe

Përkujtohet 23 vjetori i krijimit të  PD. 12 dhjetor 2013 Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha: Të dashur demokrate dhe demokratë, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, ...

ME SHUME

Berisha: Qeveria nje fabrike mashtrimi me taksat e shqiptareve

Fjala e plotë në Kuvend e ish kryeministrit Sali Berisha: Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë të vendit që ndiqni këtë seancë! Z Bashkëkryetar i parlamentit Meta-Rama! Jam sot ...

ME SHUME

prova

rtrtrtrtr

ME SHUME

Basha: Qeveria mban të fshehtë buxhetin, shkel ligjin dhe rrezikon ekonominë

Të dashur deputetë, Sot është data 2 dhjetor. Në bazë të  ligjit nr 9936, datë 26.6.2008, “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë” dhe standardeve të vendosura gjatë ...

ME SHUME

PD: Qeveria gënjeu për borxhin, ekonomia në rrezik

Dje pamë demagogjinë e radhës me publikimin e raportin e “Deloitte & Tauche” për borxhin dhe punimet e kryera e të papaguar të bëra nga kompanitë, për investimet publike. Nuk ...

ME SHUME

Bregu: Konksursi për drejtor arsimi, të kesh shërbyer si militant i PS-së

Zoti kryetar i seancës,Në fakt është jo e dhimbshme ajo që ka ndodhur dje, jo ulëritëse, por është tmerruese dhe unë nuk e kuptoj se çfarë nevoje keni për t’ju ...

ME SHUME

PD: Partia Socialiste e kthen arsimin publik në degë të sajën

Emërohen militantët dhe drejtuesit në krye të arsiminit në rrethe, dhe nis shkarkimi masiv i drejtorëve të shkollave dhe mësuesveDeklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi:Drejtoritë e ...

ME SHUME

PD: Krimi ka marrë kurajo nga rënia shtetit

Vrasja e sotme e 15 vjeçarit në ambientet e shkollës së mesme të Shkozetit, ka tronditur të gjithë shqiptarët.Partia Demokratike gjendet afër familjes së viktimës dhe dhimbjes se saj në ...

ME SHUME

Bylykbashi: Rama – Meta, kontribuuesit e mëdhenj të korrupsionit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Bashkëkryeministrat Rama dhe Meta janë kontribuuesit kryesorë të rritjes së perceptimit të korrupsionit në Shqipëri. Kur shqiptarët e shohin korrupsionin ...

ME SHUME

Basha: Pas nëntorit, asgjë nuk është si më parë në Shqipëri

Mesazhi i kryetarit të Partisë Demokratike në bashkëbisedimin me studentët e UET: 3 Dhjetor 2013 Faleminderit për fjalët e ngrohta të mirëseardhjes. I ratë pikës me temën që unë kam ...

ME SHUME
511512513516519522525528531