Category Archives: Lajmi fundit

28 Aug
0

Panorama online dhe Balkanweb: Paaftësi dhe servilizëm qeveritar

Me një zell të tepruar dhe jashtë çdo kriteri profesional, Panorama online dhe Balkanweb sulmuan sot me një shkrim anonim Partinë Demokratike duke u përpjekur të mbrojnë qeverinë me një mashtrim diletant. Partia Demokratike denoncoi sot faktin se qeveria ende ...

Me Shume
28 Aug
0

Qeveria fsheh të dhënat e korrikut, mbulon korrupsionin në financa me propagandë

Qeveria vazhdon të fshehë të dhënat zyrtare për financat e muajit korrik, edhe pse zyrtarisht duhej të ishin publikuar me 20 gusht. Informacionet paraprake tregojnë se muaji korrik është sërish një gërshetim i dështimit me korrupsion dhe të ardhurat nga ...

Me Shume
28 Aug
0

Mjerimi i fshatrave të Kukësit, të rinjtë kanë braktisur familjet

Deputeti i Kukësit, Flamur Noka dhe kryetari i Bashkisë, Bashkim Shehu, u takuan me banorë të fshatrave të zonës së Shishtavecit të cilët kanë përjetuar një eksod masiv të familjarëve të tyre. Banorët u ankuan për kushtet e vështira të ...

Me Shume
27 Aug
0

Asnjë shpjegim për shefin e policisë në trafikun e drogës, heshtja implikon Tahirin

Qeveria dhe Ministri i Brendshëm vazhdon të fshihet dhe nuk jep asnjë shpjegim pas zbulimit që i bënë autoritetet italiane rrjetit të trafikut të drogës me avionë, dhe pas zbulimit se në krye të kësaj skeme mafioze ishte shefi i ...

Me Shume
26 Aug
0

Shembja e kishës akt vandal i qeverisë për të larguar vëmëndjen nga kriza ekonomike e trafiku i drogës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani i shoqëruar edhe nga deputeti Aldo Bumçi, bashkëbiseduan me banorët e Dhërmiut për prishjen e Kishës së fshatit të tyre nga autoritet qeveritare. Ristani e vlerësoi prishjen e Kishës si një akt ...

Me Shume
26 Aug
0

Inkriminimi i Policisë dhe i Shtetit, rekord i zi i dyshes Rama-Meta

Falë autoriteteve italiane u ndërpre një tjetër pistë kriminale e trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali, përmes avionëve të vegjël. Ju kujtohet besoj se këta avionë me ardhjen e Edi Ramës dhe Ilir Metës në pushtet, e pushtuan qiellin ...

Me Shume
26 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike në mbështetje të dialogut Kosovë – Serbi, përshëndet nënshkrimin e marrëveshjeve në sektorin e energjisë, telekomunikacionit, dhe çlirimin e lëvizjes në urën e Mitrovicës. Partia Demokratike beson se këto marrëveshje dhe zbatimi i tyre do të kontribuojnë në ...

Me Shume
25 Aug
0

Eksodi, Rama e mohon dhe akuzon qeverinë e Merkelit

Ka disa muaj që një nga plagët më të mëdha të shoqërisë shqiptare, një eksod i frikshëm i shqiptarëve, të rinj e të vjeter, me dhe pa fëmijë, gati në përmasat e viteve ’90, ka prekur rëndë jo vetëm Shqipërinë ...

Me Shume
25 Aug
0

Korrupsioni, Meta dhe Rama blenë kryetarin e komunës para zgjedhjeve të 21 qershorit

Korrupsioni elektoral dhe blerja e votave janë evidentuar si praktike kryesore e zgjedhjeve të 21 qershorit nga raportet kombëtare dhe ndërkombëtare. Sot po ju tregojmë një aferë të pastër korrupsioni, të blerjes përpara zgjedhjeve të një kryetari komune, për ti ...

Me Shume
24 Aug
0

Basha viziton familjen Haziraj: Eksodi dramë kombëtare. Shkaktarët heshtin

Jam sot këtu për t’i shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes Haziraj që humbi vajzën, Elën, 23 vjeçare në një aksident në Gjermani ku ndodhej bashkë me të fejuarin e saj, Saimir Gjokpalaj, i plagosur, të cilit po kështu i ...

Me Shume