Category Archives: Lajmi fundit

15 Jun
0

Vokshi me gratë në Rrogozhinë: Merrni në dorë fatet e familjes dhe të qytetit

Enkelejd Alibeaj ka vizituar “Lagjen Kastriot” ku mes banorëve të zonës ka takuar edhe fermerë të rrethinave që shesin produktet buqjësore në rrugë sepse nuk ka një treg të mirëfilltë,  por mbi të gjitha të përndjekur nga policia bashkiake. Tregtarët e ...

Me Shume
15 Jun
0

Vokshi me gratë në Rrogozhinë: Merrni në dorë fatet e familjes dhe të qytetit

Në  një  takim me gratë  e Rrogozhinës, në  mbështetje të kandidatit Eqerem Deliu , kryetarja e LDGSH-së tha se gratë, nënat dhe vajzat janë  heroinat e çdo qyteti sot në  Shqipëri që ia dalin të mbijetojnë  me  familjet e tyre në këtë  mjerim ...

Me Shume
14 Jun
0

Basha: Më 21 qershor askush nuk është mbi popullin dhe vullnetin e tij për punë dhe dinjitet!

Gjirokastra ka qenë ndalesa e radhës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në turin e tij elektoral për zgjedhjet e 21 qershorit.  Bashkimi i madh i gjirokastritëve në këtë shesh, tha zoti Basha tregon vendosmërinë e tyre për të ...

Me Shume
14 Jun
0

Një javë nga fitorja e përbashkët, e qytetarëve, e qytetit dhe çdo banori të Tiranës

Fjalimi i z.Kosova në mitingun përmbyllës të fushatës në zonën e Brrylit Eshtë kënaqësi që jemi mbledhur sëbashku kaq shumë sot në këtë shesh. Vijmë sot pas një fushate intensive, për të lënë një tjetër takim të rëndësishëm. Takimin e ...

Me Shume
14 Jun
0

Duma: Kandidati tjetër të mos i shmangej debatit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma iu përgjigj pozitivisht ftesës së Forumit të Durrsakëve për debat me kandidatin e maxhorancës i cili refuzoi të marrë pjesë. Duma tha se duhet të kishte një debat civil për alternativat e tyre ...

Me Shume
14 Jun
0

Në plan të parë qytetarët, të majtë e të djathtë

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj u takua me banorët e lagjes “15 Tetori”. Përtej denoncimit të problemeve që ka shkaktuar neglizhenca e pushtetit vendor banorët shprehen mbështetje të plotë per z.Alibeaj në krye të bashkisë ...

Me Shume
14 Jun
0

Genc Deromemaj takim me Forumin e Gruas Demokrate, vëmendje dhe angazhim për çdo grua vlonjate

Gratë demokrate në Vlorë kanë dëshmuar një ditë më parë se mbështetja në këto zgjedhje do të jetë për kandidatin demokrat Genc Deromemaj. Të shumta në numër, e entuziaste ato kanë qenë pjesë e një takimi të jashtëzakonshëm. Kryetarja e ...

Me Shume
14 Jun
0

Emigrantët do të votojnë për Punë dhe Dinjitet

Kandidati për Korçën Gjergji  Mero ishte në Selanik ku u takua me emigrantët shqiptarë. Ata i garantuan Gjergji Meros se do të vijnë në Korçë  dhe në qytetet e tjera  nga ku kanë origjinën,  për të votuar programin e Partisë ...

Me Shume
14 Jun
0

Situata ekonomike në Elbasan e rëndë, të reagojmë me votë më 21 qershor

Kandidati i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku,  zhvilloi një takim me banorë të lagjes Vullnetari në qytetin e Elbasanit. Kjo lagje, është ndër më të prekurat nga problemet sociale, ku papunësia është në një shkallë edhe më të madhe se ...

Me Shume
14 Jun
0

Ilir Meta, skenar kriminal me strukturat e shtetit dhe banditë, nga frika e humbjes në Vorë

Çdo ditë, në sytë e mbarë opinionit publik, Ilir Meta me heshtjen e miratimin e ortakut të tij Rama, po zbaton në Vorë një skenar kriminal, të hartuar në zyrat e LSI, dhe të vënë në jetë në bashkëpunim të ...

Me Shume