Category Archives: Lajmi fundit

13 Jun
0

Meta e Rama duan Bashkinë e Vorës me çdo mjet të paligjshëm e mafioz

Mazhoranca Rama-Meta apo Meta-Rama nuk po ndalet  përpara as një akti të jashtëligjshëm dhe kriminal në funksion të dhunimit të vullnetit të qytetarëve që kanë vendosur të votojnë kandidatët e opozitës në zgjedhjet e 21 qershorit. Aktet e fundit në ...

Me Shume
13 Jun
0

Bashkia do shlyejë kamatëvonesat për tarifat e prapambetura të ujit dhe taksat vendore

Në një nga takimet me qytetarët,  kandidati Gjergji Mero tha se Bashkia e re do të shlyejë për shtresat në nevojë gjithë kamatëvonesat e tarifave  të prapambetura të ujit dhe  ato  vendore si pastrimi, gjelbërimi etj. Me bashkinë e re, ...

Me Shume
13 Jun
0

Bashkia e Elbasanit borxh firmave të ndërtimit 3.5 miliardë lekë

Kandidati për Kryetar Bashkie i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku, zhvilloi një takim me banorë të lagjes Luigj Gurakuqi të qytetit. Duke folur përpara banorëve kandidati Turku, theksoi edhe njëherë faktin se ka ardhur momenti që kreu aktual i ...

Me Shume
13 Jun
0

Duma: Një qytet ndryshe pas 21 Qershorit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 1 në qytet. Duma tha pas 21 qershorit, Durrësi do të jetë një qytet krejt ndryshe nga ai që përmbytet apo që nuk mirëmban arkeologjinë. “Këtu ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha nga Berati: Njerëzit duan punë, duan bukë, duan shpresë dhe jo investime që mbushin xhepat e qeveritarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar nga Berati se asgjë dhe askush nuk mund t’a ndalë vrullin e fitores së 21 qershorit pasi ajo është fitorja e çdo qytetari që kërkon punë dhe dinjitet. Entuziazmin, shpresa dhe zëri ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Më 21 qershor populli vendos me votë për ulje taksash, çmimesh, rritje pagash dhe pensionesh

Kuçova ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. 21 qershori tha zoti Basha është dita për t’i dhënë fund me votë politikës së varfërimit të qytetarëve dhe pasurimit të qeveritarëve.  Ndërsa qytetarët janë në kufinjtë ...

Me Shume
12 Jun
0

Punë, jo fjalë, për qytetin që duam shumë

Fjala e Halim Kosovës në mitingun e mbylljes së fushatës në Njësinë 2 në Tiranë. Miq, mbështetës, qytetare dhe qytetarë Eshtë privilegj, që jam sot këtu me ju, dhe që flas me kaq shumë njerëz, që së bashku e duam ...

Me Shume
12 Jun
0

Duma: Qyteti trajtohet si pronë për 5 miq, më 21 Qershor ne do jemi lajmi i mirë për të djathtë e të majtë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e lagjes së rrotës së kuqe. Duma tha se do të zgjidhet problemi i kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, do ketë drejtësi me ndihmën ekonomike e cila ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të ngremë transport urban model për Korçën

Kandidati Gjergj Mero zhvilloi një takim me banorët e lagjes së francezëve, ku problemet më të spikatura janë papunësia, varfëria dhe banesat sociale. Në hapje të takimit kandidati Mero vuri në dukje se korçarët ashtu sikurse çdo shqiptar, vuankrizën e ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë por kërkojnë zgjidhje, kërkojnë punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Cërrik dhe Peqin. Zoti Basha tha se ka ndodhur, që një qeveri apo një i votuar të mos arrijë të mbajë dot të gjithë premtimet por nuk ka ndodhur ...

Me Shume