Category Archives: Lajmi fundit

09 Sep
0

PD: Dasma e Veliajt, abuzim, propagandë, mashtrim

Deklarata e Partisë Demokratike.   Dasma faraonike e Erion Veliajt, u karakterizua nga tiparevet kryesore të qeverisë; Abuzim, propagandë dhe mashtrim.

Me Shume
08 Sep
0

PD: Predikon drejtësinë Kryeministri që e ktheu inkriminimin në standard

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me Shume
08 Sep
0

Basha takohet me Presidentin e Republikës për zhvillimet në Bankën e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha u takua sot me Presidentin e Republikës, z.Bujar Nishani, në kuadrin e konsultave për zhvillimet në Bankën e Shqipërisë.

Me Shume
07 Sep
0

PD: Shpenzimet e dasmës së ministrit Veliaj, provokim për shoqërinë

Deklarata e Koordinatores për Mediat, Silvi Bardhi

Me Shume
06 Sep
0

Basha në kongresin e BSPSH: Një vit qeverisje nga oligarkia Rama-Meta, përkeqësim i mirëqënies së shqiptarëve

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Kongresin e 6-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, ku u shpreh se ekonomia shqiptare është rënduar në një vit qeverisje si pasojë e keqqeverisjes së Ramës dhe Metës, ...

Me Shume
05 Sep
0

PD: Deklarata e ministrit Tahiri për terrorizëm etnik, e turpshme

Deklarata e deputetit të PD, Aldo Bumçi 

Me Shume
05 Sep
0

PD: Inkriminimi, i vetmi sukses i dyshes Rama-Meta në një vit legjislaturë

Deklaratë e Partisë Demokratike 

Me Shume
05 Sep
0

Prononcimi i Kryetares së Komisionit të Integrimit Majlinda Bregu, dhënë për mediat

Duke ju përshëndetur, në përgjigje të interesit tuaj, në fakt të vazhdueshëm nga dita e djeshme, për përgjigjen që i kemi kthyer qeverisë e cila ka dërguar për mendim propozimin për ngritjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit në Komisionin e ...

Me Shume
04 Sep
0

Basha: PD-CDU, bashkëpunim për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Konferencën mbi marrëdhëniet shqiptaro-gjermane dhe bashkëpunimin mes qendrës së djathtë shqiptare dhe asaj gjermane.

Me Shume
04 Sep
0

Basha-Schockenhoff: Të respektohen vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Deklarata për mediat e Andreas Schockenhoff, Nënkryetar i Grupit Parlamentar CDU/CSU, i Parlamentit Gjerman dhe  Kryetarit të Partisë Demokratike,  Lulzim Basha 

Me Shume