Category Archives: Lajmi fundit

19 Qer
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Read More
19 Qer
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah zgjedhësve

Në emër të Partisë Demokratike, në emër të opozitës, në emër të gjithë qytetarëve shqiptarëve, shqiptarëve të lirë që vlerësojnë votën, demokracinë, lirinë për të zgjedhur, deklaratën e anëtarëve të Komitetit të Helsinkit në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të ...

Read More
19 Qer
0

Editorial nga dr. Halim Kosova

Vizioni për Tiranën   Nga Halim Kosova   Nesër është një ditë jo e zakonshme në Tiranë. Qytetarët do të vendosin për kryetarin e Bashkisë për 4 vitet e ardhshme. Në fund të kësaj fushate gati dy mujore, votuesit janë ...

Read More
19 Qer
0

Duma: Një kapitull i ri me bashkinë e Durrësit që fillon me shpresë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma zhvilloi një tur takimesh entuziaste si në Katund të Ri, Kodër Sukth, Manëz, Sektor Rinia etj ku garantoi banorët e bashkisë së madhe të Durrësit se pas 21 Qershorit do nisë një kapitull ...

Read More
19 Qer
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Read More
19 Qer
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah të zgjedhësve

Për Edi Ramën dhe Ilir Metën këto zgjedhje nuk janë për pushtetin vendor, nuk janë për qytetarët, ndaj përgatitën një hartë pa konsensus me opozitën, pa konsultim me qytetarët dhe pa ligj të decentralizimit, sepse për ta në 21 qershor ...

Read More
19 Qer
0

Vota në 21 Qershor është votë për familjet, fëmijët, për një Korçë dinjitoze dhe me shpresë

Dita e fundit e fushatës së kandidatit Gjergj Mero u përqëndrua në takimet përmbyllëse në fshatrat Mborje, Dvoran, Belorta dhe Dishnicë. Një entuziasëm i  madh, shpresë, shtrëngime duarsh dhe emocione të forta, ishte panorama mikpritëse e çdo takimi. Kandidati Gjergj ...

Read More
19 Qer
0

Gruaja në Elbasan, e rrënuar ekonomikisht dhe pa mbështetje për punësim

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të qytetit. E pranishme në këtë takim, ishte kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë Albana Vokshi. Znj. Vokshi ka kërkuar ...

Read More
19 Qer
0

Duma: Pas 21 Qershorit do shpëtojmë qytetin, turizmin, plazhin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e zonës së plazhit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të shpëtohet qyteti, turizmi e plazhi nga pengmarrja dhe nuk do të lejojë që qytetarët të ...

Read More
19 Qer
0

Basha: Bashkimin e shqiptarëve për punë dhe dinjitet, nuk ka forcë ta ndalë

Kamza lajmëtare e fitores së demokracisë dhe qytetarëve! Mirë se ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, të rinj e të reja, qytetare e qytetarë të Kamzës e të Paskuqanit, maratonomakë dhe lajmëtarë të fitores së demokratëve, demokracisë dhe qytetarëve! ...

Read More