fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 Jun
0

PD: Mazhoranca refuzon vendimin e Gjykatës Kushtetuese, thellon paligjshmërinë

Deputeti demokrat, Halimi i kërkon Kryetarit të Kuvendit të fusë menjëherë në rendin e ditës kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor për serverin e tatimeve

Me Shume
18 Jun
0

Basha: Anëtarët e PD, kanë sjellë në krye energji të reja, frymëzime të reja

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendet Zgjedhore të degës së Hasit dhe Tropojës. 

Me Shume
17 Jun
0

Paloka: Rama është dhunues sistematik i medias, ne e kemi dënuar sulmin

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

Me Shume
17 Jun
0

Basha: Shqipëria i ka plotësuar kriteret për statusin, qeveria punon në kundërshtim me kriteret e Kopenhagenit

Kryetari i Partisë Demokratike pret delegacionin e qeverisë austriake kryesuar nga Ministri i Jashtëm, Sebastian Kurz.

Me Shume
17 Jun
0

Bylykbashi: Mazhoranca, tentativë të re për të penguar transparencën

Deputeti demokrat kërkon që Kuvendi të zbatojë menjëherë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ngritjen e komisionit hetimor për skandalin e vjedhjes së të dhënave tatimore

Me Shume
17 Jun
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është dhe mbetet, mbështet dhe do të mbështesë çdo vendim dhe aksion kundër narko-trafikut. Ne mbështesim forcat e policisë në aksionet e tyre, sikundër u bëjmë thirrje qytetarëve të distancohen nga elementët me precedentë kriminalë.

Me Shume
16 Jun
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar/Opozita bashkë me qytetarët, në këmbë kundër rikthimit të ndarjes së para vitit 1990

Me Shume
16 Jun
0

Basha: Drejtuesit e PD do të reflektojnë vlerat e demokracisë, lirisë, sundimit të ligjit

Kryetari i PD merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Lushnjës 

Me Shume
15 Jun
0

PD: I dënuari për drogë, gjen strehë në Ministrinë e Brendshme

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin e personit me precedent penal si bashkëpunëtor të Drejtorit për Rendin Publik

Me Shume
15 Jun
0

Basha: Garë e hapur, qarkullim i sigurtë i elitave

Kryetari i Partisë Demokratike deklaron në Kuvendin zgjedhor të Sarandës se kriminalizimit të qeverisë do i përgjigjemi me intelektualët më të mirë.

Me Shume