Category Archives: Lajmi fundit

24 Oct
0

Vendimi i UEFA, Edi Rama dështoi, asnjë minutë lobim për kombëtaren

Deputeti Bogdani denoncon paaftësinë e Kryeministrit për të lobuar. Ndërkohë që shteti serb ishte vënë në lëvizje, Edi Rama shkruan statuse, harxhon miliona për lobistë personalë, dhe ka prioritet vizitën në Beograd. Kryeministri shqiptar shpenzon miliona dollarë për lobizëm personal, ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha: Dhënia fund praktikës së zhbërjes së standardeve demokratike në Shqipëri, parakusht për të garantuar ecjen përpara në rrugën e integrimit europian

Kryetari i Partisë Demokratike merr pjesë në samitin e PPE në Bruksel, dhe kërkon vëmendje të shtuar ndaj zhvillimeve të fundit në Shqipëri që janë në kundërshtim me standartet demokratike dhe europiane Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë ...

Me Shume
24 Oct
0

Prishjet selektive të Edi Ramës, provat e paprekshmërisë së miqve të Kryeministrit

Deklaratë e deputetit Keltis Kruja mbi standartet e dyfishta të INUK-ut të Edi Ramës që prish ndërtimet e të pamundurve dhe lejon ndërtimet e klientelës së tij Prishjet selektive të ndërtimeve nga Edi Rama, po lënë pas jo vetëm gërmadha ...

Me Shume
24 Oct
0

Kanceri i gjirit, e vetmja masë nga Rama, fyerja e gruas me reklama të shtrenjta

Deklaratë e Albana Vokshit: “Si dhunues sistematik i grave, Edi Rama dhunoi dhe dje imazhin e grave dhe vajzave, me një provokim të ulët pa asnjë lidhje me realitetin dramatik të sëmundjes”. Çdo vit në Shqipëri 250 gra humbin jetën ...

Me Shume
23 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike për ngjarjen e rëndë në Kanada

Partia Demokratike dënon me forcë sulmin e djeshëm që ndodhi në Parlamentin Kanadez, që rezultoi me humbjen e jetës të oficerit të sigurisë. Duke shprehur solidaritetin e plotë, i përcjellim ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe autoriteteve Kanadeze. Dhe i ...

Me Shume
23 Oct
0

Reagim i kryetarit të PD-së në lidhje me seancën e sotme në Kuvend

Jam informuar për zhvillimet e sotme në Kuvendin  e Shqipërisë. Dua të rikthesoj  se opozita  ka ndërprerë marrëdhëniet  me Kuvendin e jo për  t’i vënë njolla, siç tha sot në ligjërimin e  tij sërish demagogjik  zoti Rama,  por për të ...

Me Shume
23 Oct
0

Shkarkimi i anëtarëve, krimi dhe korrupsioni kapin KLD

Deputeti Halimi e cilëson shkelje të Kushtetutës dhe kapje të drejtësisë për interesat e grupeve kriminale dhe korrupsionit, shkarkimin sot në parlament të dy anëtarëve të KLD Dyshja Rama-Meta hodhi sot një hap alarmues drejt kapjes së drejtësisë, duke ndërprerë ...

Me Shume
23 Oct
0

Edi Rama ka ngritur sistemin e mbrojtjes së trafikantëve

Deputeti Ristani bën 4 pyetje publike për Kryeministrin në lidhje me mbrojtjen e kreut të organizatës kriminale të drogës nga deputetët e shumicës.  Ka një fakt publik sot. Edi Rama është vënë në mbrojtje të organizatorit të trafikut të drogës ...

Me Shume
23 Oct
0

Rama dhunon pasurinë e qytetarëve, lejon sarajet e miqve

Deputeti Luciano Boçi denoncon prishjen selektive të ndërtimeve dhe paraqet raste konkrete te favorizimit të klientelës qeveritare Edi Rama po dëshmon cdo ditë se qytetarët e vendit nuk janë të barabartë para ligjit. Ligji nuk vepron njësoj dhe zbatohet sipas ...

Me Shume
23 Oct
0

Rritja e çmimit të naftës nga qeveria, barrë e re mbi qytetarët

Deputeti Mima i kërkon qeverisë të mos rrisë taksën e qarkullimit, që do të rëndojë mbi industrinë dhe konsumatorët familjarë Pas lajmit të keq zyrtar për rritjen e çmimit te energjise elektrike nëpërmjet heqjes së fashës mbrojtëse prej 300 kilovatësh, ...

Me Shume