Category Archives: Lajmi fundit

13 Mar
0

Me krimin në kupolën e shtetit, asgjë nuk është më normale, sezon protestash mbarëpopullore

Aktivi i zgjeruar i Partisë Demokratike është mbledhur sot pas protestës madhështore të ditës së djeshme për të analizuar situatën e rëndë në vend si rezultat i ngjitjes së krimit në kupolën e shtetit, i kapjes së pushtetit nga krimi, ...

Me Shume
13 Mar
0

Rama-Meta, presion ndaj prokurorisë për të fshehur të vërtetën‏

Dërgimi i estradës tek porta e drejtësisë, është një bashkëpunim i ri i Edi Ramës dhe Ilir Metës, për të mbyllur hetimin dhe fshehur të vërtetën. Largimi i Ilir Metës është imperativ për të pasur një hetim të paanshëm e ...

Me Shume
13 Mar
0

Populli u bashkua kundër krimit në qeverisje dhe për ti hapur rrugë daljes nga kriza

Mirënjohje të thellë dhe faleminderit nga zemra të gjithë qytetarëve shqiptarë që morën pjesë dje, nga Tirana dhe mbarë vendi, pa dallime politike, në marshimin më të madh të protestës të mbajtur ndonjëherë që nga vitet e para të demokracisë. ...

Me Shume
12 Mar
0

Bashkimi më madhështor i shqiptarëve, kundër krimit në qeverisje, kundër varfërisë, kundër padrejtësisë‏

-Nga ky bashkim i shqiptarëve në këtë Bulevard i mbushur si asnjëherë më parë dhe në emër të mijëra të tjerëve që nuk gjenden sot këtu por ndajnë me ne të njëjtën brengë e kanë të njëjtat ëndrra për Shqipërinë ...

Me Shume
11 Mar
0

Protestë madhështore e paqësore, shqiptarët do të kenë ofertë të re‏

-Të rinjtë shqiptarë janë reshtuar të parët për t’i thënë jo krimit në krye të qeverisë. -Shqiptarët do të çohen kundër tiranisë së varfërisë, për ti thonë jo një qeverie të lidhur me krimin. -Le ti themi Shqipërisë tonë të ...

Me Shume
11 Mar
0

Rama dhe Meta në panik nga protesta madhështore

I ka zënë paniku sepse kanë shtypur dhe terrorizuar njerëzit çdo ditë prej dy vitesh, dhe tani është radha e popullit sovran që të marrë fatet në dorë. Partia Demokratike i bën thirrje policisë së shtetit të përmbahet brenda kufinjve ...

Me Shume
11 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike mbështet shtyrjen e mbledhjes përuruese të grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-SHBA. Një mbledhje e tillë me praninë e Ilir Metës si kryetar Kuvendi ndërkohë nën hetim dhe akuzë si dhe me pjesëmarrjen e disa deputetëve të cilët do ...

Me Shume
10 Mar
0

Basha: Pastrim me rrënjë të politikës shqiptare nga krimi dhe lidhjet me krimin dhe një oferte e re për shqiptarët është zgjidhja e kësaj situate‏

Parlamenti Europian dhe Bashkimi Europian mbështesin iniciativën e Partisë Demokratike për dekriminalizimin e politikës shqiptare. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë i ftuar nga Grupi Paneuropian i Parlamentit Europian në konferencën me temë “Zhbërja e standardeve demokratike dhe sfidat ...

Me Shume
10 Mar
0

Inkriminimi nuk ndalet, kreu i forcave operacionale në krye të trafikut të drogës‏

Këto fakte tronditëse janë dëshmi se sa thellë ka penetruar krimi në zyrat më të rëndësishme të shtetit. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, kur krerët e shtetit, Kryetari i Parlamentit është nën akuzë për porositjen e vrasjes së dy ...

Me Shume
10 Mar
0

Meta konfirmon akuzën e PD-së u përpoq t'ia faturonte opozitës skenarin e vrasjes së dy deputetëve‏

Shqiptarët presin vetëm një fjalë nga Ilir Meta; të japë dorëheqjen e të shkojë para drejtësisë. Ai vazhdon të fshihet, vazhdon të rrijë i lidhur me çdo kusht pas karriges. Por Ilir Meta nuk do të mund të sfidojë ligjin, ...

Me Shume