fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Jul
0

Prononcim i Nënkryetarit të Komisionit të Jashtëm, Aldo Bumçi

“Kryeministri Rama dhe Ministri i Jashtëm kanë deklaruar me të madhe që arritja më e rëndësishme e këtyre 10 muajve në fushën e politikës së jashtme është depolitizimi i shërbimit tonë diplomatik dhe vendsoja e tij në baza të vlerave ...

Me Shume
06 Jul
0

Basha: Në 300 ditë, qeveria ka sjellë vetëm varfëri, papunësi, pasiguri

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Gjirokastër dhe Delvinë: Ne nuk mund të flemë mbi dafina se kundërshtari po diskrititohet çdo ditë, duhet të bëhemi gati për ringritjen tonë.

Me Shume
06 Jul
0

Basha: Vota e lirë, garanci dhe përgjegjësi për PD dhe gjithë vendin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Bulzizë

Me Shume
05 Jul
0

PD: Dialogu, e vetmja zgjidhje e qëndrueshme e tensionit në Maqedoni

Deklaratë e Partisë Demokratike për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Me Shume
05 Jul
0

Basha: Rama bleu pushtetin, tani promovon njerëz të lidhur me krimin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së Kukësit.

Me Shume
05 Jul
0

PD: Qeveria nuk mban premtimin per rrugën, vështirësohet jeta e qytetarëve

Koordinatori për Ndihmë Ligjore në PD, denoncon mashtrimin e qeverisë dhe papërgjegjshmërinë me rrugën Lin-Pogradec

Me Shume
05 Jul
0

PD: Akuzohet për uzurpim prone, Rama e bën shef të verifikimit të pronave

Zëdhënësja Vorpsi, denoncon emërimin në krye të task-forcës për pronat në Vlorë, të personit të denoncuar për pushtim toke

Me Shume
04 Jul
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi pas statusit

Deputeti Bylykbashi denoncon largimet masive nga administrate 

Me Shume
04 Jul
0

Basha: Drejtuesit e rinj duhet të garantojnë hapjen dhe ripërtëritjen e partisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kurbinit. “Qytetarët shqiptarë e dinë që ne jemi partia që kemi vullnetin, besimin, energjitë dhe kapacitete për t’ju rikthyer shpresën shqiptarëve”

Me Shume
04 Jul
0

Fjala e ish-Kryeministrit Berisha mbi rezolutën e Kuvendit për raportin e Prokurorisë për krimin

“Zoti kryetar i seances, Zonja deputete, Zotërinj deputetë, Të dashur qytetarë dhe qytetare, Sot, në këtë sallë bosh nga mazhoranca, ne diskutojmë problemin më  themelor, më shqetësues, më të rëndësishëm për jetën tuaj, të fëmijëve tuaj, të pronave tuaja, të ...

Me Shume