Category Archives: Lajmi fundit

18 Dec
0

EAG kapet në shkelje flagrante, miliona nga agjensia e Veliajt pa procedurë

Sekretarja për Marrdhëniet me Publikun, Grida Duma, denoncon rastin korruptiv skandaloz të agjensisë EAG, e cila mori miliona nga Agjensia për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve, për një produkt që ishte prodhuar tashmë. Prokurimi u bë pasi EAG ishte ...

Me Shume
17 Dec
0

Fletërrufetë nuk i mbulojnë dot zullumet e Ramës me energjinë

Zëdhënësja Nebijaj denoncon keqpërdorimin që kryeministri po i bën rastit të gruas zëvendësministre për propagandë. Kjo nuk e shpëton Ramën nga abuzimet e tij me 600 milionë euro me aferën CEZ, nga emërimi në OSHEE i vjedhësve të energjisë, nga ...

Me Shume
17 Dec
0

Krimi po vendos rendin, Edi Rama ka braktisur qytetarët

Deklaratë e deputetit Alban Zeneli, mbi përkeqësimin e përditshëm të rendit dhe sigurisë publike. Kur policia është e zënë me porositë e shefit të madh; maskat lulëzojnë, vrasjet shtohen, nxënësit shkojnë me armë në shkollë, aksidentet rriten, konfliktet thellohen e ...

Me Shume
16 Dec
0

Rama-Meta janë shkelësit serialë të Kushtetutës dhe vendimeve të Gjykatës Kushtetuese

Deputeti Halimi theksoi se Partia Demokratike nuk do ta njohë hartën e interesave politike e klienteliste. Rama dhe Meta shkelën vazhdimisht Kushtetutën dhe vendimet e Gjykatës Kushtetuese për të mbuluar zullumin e korrupsionit e inkriminimit.  Bashkëkryetari i një shumice të ...

Me Shume
16 Dec
0

Krimet po shtohen, policia ka prioritet porositë dhe propagandën e Edi Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani dënon largimin e Policisë së Shtetit nga detyra dhe arsyeja kryesore e ekzistencës së saj, që është rendi dhe siguria publike. Krimet kundër jetës e pronës dhe aksidentet po shtohen çdo ditë. ...

Me Shume
16 Dec
0

Rama-Meta po rrënojnë çdo standard demokratik dhe po rrezikojnë bashkëjetesën demokratike në vend

Kryetari i Partisë Demokratike pret Drejtorin për Cështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti Drejtorin për Cështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Thomas Yazdgerdi ...

Me Shume
15 Dec
0

Rama themeloi papagallin me rrotacion, disa pyetje për deputetin Manja

Edi Rama ka themeluar institucionin e papagallit me rrotacion në parti, që sulmon opozitën sa herë që Partia Demokratike denoncon realitetin e keqeverisjes, të korrupsionit, të braktisjes së qytetarëve. Kemi sot disa pyetje për deputetin Ulsi Manja; A është emëruar ...

Me Shume
15 Dec
0

Basha: Partia Demokratike nuk e pranon dhe nuk do ta pranojë kurrë hartën e pazareve të pista Rama-Meta

Nuk jam këtu për të komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese sepse nuk e kam bërë këtë dhe nuk do ta bëj kurrë, edhe pse kësaj radhe vendimi na u komunikua me twitter nga Kryeministri Edi Rama. Jam këtu për të ...

Me Shume
15 Dec
0

Shqiptarët janë braktisur nga kjo qeveri, vendi po zhytet përditë e më thellë në krizë

Kryetari i Partisë Demokratike takon nga afër banorët e qarkut të dibrës, të cilët ankohen për faturat aforfe, çmimin e lartë të naftës, mungesën e tregut dhe të fuqisë blerëse që ka sjellë kalbjen e prodhimit. Janë hequr infermieret në ...

Me Shume
15 Dec
0

Rama-Meta, asnjë shpjegim për 1.2 milionë dollarë dhuratë për klientin e saj

  Deputetja Ademi denoncon heshtjen e qeverisë pas denoncimit të skandalit financiar, ku oligarkia shpërblen klientin në kundërshtim me ligjin. I biri shef i madh në Ministri tenderon për të atin, ndërsa Ministri i Metës thotë se janë të pavarur. ...

Me Shume