Category Archives: Lajmi fundit

03 Mar
0

Basha: Kjo është përplasja e kumbarëve Rama-Meta dhe e bandave të tyre të thirrura nën armë‏

Ilir Meta duhej sot të deklaronte vetëm një gjë. Dorëheqjen si kryetar i Kuvendit dhe dorëzimin para drejtësisë, deri në hetimin e plotë të ngjarjes. Sot Ilir Meta duhej të ishte para drejtësisë, duke iu nënshtruar procedurave të hetimit. -Koka ...

Me Shume
02 Mar
0

Basha: Rama-Meta të zhytur në krim, vrasje e shantazh‏

-Kryetari i Kuvendit duhet të dorëhiqet menjëherë nga detyra që ushtron dhe të vihet në dispozicion të drejtësisë për tu hetuar mbi akuzën më të rëndë të bërë ndonjëherë në politikën shqiptare në këto 25 vite. -Akuza bëhet edhe më ...

Me Shume
02 Mar
0

Dhunimi i studentëve, PD kërkesë urgjente për interpelancë me kryeministrin‏

Partia Demokratike ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit lidhur me dhunën e ushtruar nga policia ndaj studentëve protestues që kishin shpallur grevën e urisë. Duke e konsideruar këtë një shkelje flagrante të të drejtave dhe ...

Me Shume
01 Mar
0

Ministrja Nikolla konfirmon se është pjesë e dhunës ndaj studentëve

Ministria e Arsimit konfirmoi sot se është pjesë e dhunës së ushtruar mbrëmë ndaj studentëve grevistë. Ndërsa opinioni publik priste që Ministria e Arsimit, të tregonte solidaritet me të rinjtë që kërkojnë të drejtën e tyre për arsim, siç do ...

Me Shume
01 Mar
0

Dhuna ndaj studentëve, fillimi i fundit për këtë qeveri

Tirana, Shqipëria, nuk është më e njëjta që prej mesnatës së djeshme, më saktë prej orëve të errëta të mëngjesit. Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur. Edi Rama ka hedhur në erë çdo garanci për bashkëjetesë demokratike, duke mbyllur ...

Me Shume
27 Feb
0

Koço Kokëdhima shkeli 150 herë Kushtetutën

Neni 70 i Kushtetutës qartësisht e detyron deputetin Koço Kokëdhima që të zgjedhë midis mandatit të deputetit apo aksionerit të kompanive që përfitojnë fondet publike, duke i konsideruar të dy funksionet si të papajtueshme me njëra-tjetrën. Pika 3 e këtij ...

Me Shume
27 Feb
0

Qeveria ka vetëm një skemë për energjinë, skemën anti-qytetare

Skema e lehtësimit, është e kundërta e represionit që është duke aplikuar qeveria. Ka vetëm një skemë lehtësuese për qytetarët; Të ulet cmimi i energjisë elektrike me të paktën 14%, aq sa premtoi Edi Rama në fushatë. Të anullohen menjëherë ...

Me Shume
27 Feb
0

Ministri i Brendshëm, rekord mashtrimesh në publik

Gënjeu kur tha se Shqipëria është më e sigurtë, kur siguri kanë vetëm kriminelët, dhe kur grabitjet, vjedhjet, rrëmbimet, po bëjnë kërdinë. -Gënjeu kur tha se nuk ka lidhje me Emiliano Shullazin. -Fshehu të vërtetën për aksionin e fabrikës së ...

Me Shume
26 Feb
0

Fjala në Kuvend e ish-kryeministrit Berisha

“Zoti kryesues i seancës. Mprehtësia e problemeve dhe e zhvillimeve dramatike në vend, bëjnë që, pesha e diskutimeve të këtë tempull të anojnë aty ku qytetari është më i kërcënuar, aty ku atij i dhëmb më shumë, aty ky ai ...

Me Shume
26 Feb
0

Kush pasurohet në këtë vend?!

Parlamenti, sot ka në rendin e ditës marrëveshjen për Heqjen e Tatimit të Dyfishtë me Republikën e Islandës. Një marrëveshje pozitive për sa i përket heqjes së tatimit të dyfishtë për bizneset që operojnë në Shqipëri apo ato shqiptare që ...

Me Shume