Category Archives: Lajmi fundit

22 Feb
0

Testimi, përpjekje e qeverisë për të fshehur problemet e thella të shëndetësisë

Qeverisja, në vend që të reflektojë dhe tërhiqet nga vendime të tilla të rrezikshme, ngulmon në rrugën e saj duke thelluar përplasjet me personelin e sistemit shëndetësor. Ajo po tregohet e shurdhër qoftë edhe për të dëgjuar mendimet e Urdhërave, ...

Me Shume
21 Feb
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Kryeministri i vendit vizitoi së fundi Brukselin dhe i vetmi lajm që krijoi nga qendra e Europës ishte fyerja e gazetares shqiptare Erisa Zyka. Edi Rama manifestoi arrogancë dhe ofendoi korrespondenten e njohur pikërisht në zemrën e Europës së vlerave, ...

Me Shume
21 Feb
0

OSHEE çon në vetvrasje babain e tre vajzave

Pothuajse çdo ditë raportohen akte dëshpërimi të qytetarëve përballë kësaj sjellje anti-humane të qeverisë dhe OSHEE, që nuk kanë sy të shohin e vesh të dëgjojnë. Ata nuk po u lënë qytetarëve asnjë zgjidhje tjetër përpos errësirës e burgut. Dhe ...

Me Shume
21 Feb
0

Policia, luftë me qytetarët paqe me kriminelët

Rreh barbarisht të rinjtë në mes të qytetit, shoqëron me dhunë në komisariat, banorët që protestojnë për errësirën, por nga ana tjetër Policia ende nuk ka ndaluar asnjë prej grabitësve të 10 ditëve të fundit, të bankës, të biznesit në ...

Me Shume
20 Feb
0

Basha: Është koha të çlirojmë Shqipërinë nga e keqja, të kthejmë vendin në rrugën e zhvillimit

Të nderuar pjesëmarrës në këtë ceremoni përkujtimore, të organizuar nga grupimi i dhjetorit 90, Të dashur të rinj e të reja, Zonja dhe zotërinj, Përfaqësues dhe drejtues të opozitës politike të Partisë Demokratike, ish studentë të Dhjetorit, të përndjekur politik, ...

Me Shume
19 Feb
0

Deklaratë për shtyp e Partisë Demokratike‏ të Shqipërisë

Ka dy mënyra se si mund të trajtohet krimi në vend. Njëra mënyrë është të luftohet pa ndërprere, pa kompromis dhe pa mbajtur anë tjetër përveç ligjit. Tjetra është t’i lëshosh terren e të besh pakt me të. Qeveria dhe ...

Me Shume
18 Feb
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

-Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Me Shume
18 Feb
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Me Shume
17 Feb
0

Basha-Reynders: Mazhoranca po vë në rrezik marrëveshjen për dekriminalizimin‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Mbretërisë së Belgjikës, z. Didier Reynders. Basha e njohu z.Reynders me zhvillimet në vend, dhe i shprehu shqetësimin për mungesën e vullnetit nga ana e mazhorancës ...

Me Shume
17 Feb
0

Faturat abuzive, asnjë përgjigje nga qeveria

Ajo çfarë presin qytetarët është se çfarë do të bëhet me këtë lloj abuzimi në kurriz të tyre. Janë me mijëra faturat ndëshkimore, për të plotësuar planin. Qytetarët nuk duan të dëgjojnë një kryeministër që flet e flet, ata duan ...

Me Shume