Category Archives: Lajmi fundit

02 Dec
0

Basha: Protesta e bashkuar e qytetarëve sprapsi Ramën nga kursi i marrë me energjinë, beteja vazhdon

Kryetari i Partisë Demokratike deklaron se tërheqja e qeverisë dhe pranimi i kërkesës së opozitës për shlyerjen e detyrimeve me këste të përballueshme, ishte lëvizje e detyruar nga protesta e qytetarëve. Basha përsërit kërkesën për faljen e kamatvonesave mbi faturat ...

Me Shume
02 Dec
0

Rama thellon pabarazinë e qytetarëve, qeveris me hajdutët e energjisë dhe persona të dënuar për vepra penale

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm, Arben Ristani ku denoncohet modeli i Ramës si ai i drejtorit të OSHEE Tropojë, person me precedent penal, që ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar Shqipëria është në protestë sepse padrejtësia ...

Me Shume
02 Dec
0

200 familje në errësirë, qeveria fatura abuzive dhe arrestime

Partia Demokratike denoncon rastet ekstreme të faturimit të një familejeje të komunitetit rom me 31 milionë lekë. Salianji viziton banorët e kërkon zgjidhje që vjen nga konsuleca juridike, vendosja e sahatëve matës dhe pagesa më këste të ulëta. Banorët e ...

Me Shume
01 Dec
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Kryetari i Partisë Demokratike: Kryesia e re, ndërthurje e përfaqësimit dhe harmonisë Anëtarët e kryesisë, cdo ditë në kontakt me qytetarët e vendit që po vuajnë nga papunësia, varfëria dhe arbitrariteti i qeverisë Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj ...

Me Shume
01 Dec
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj  këtë mbledhje të parë të Kryesise së re të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Dje politika mori një leksion demokracie. Ne zgjodhëm përmes një procesi konkurues të ndershëm dhe transparent forumet tona drejtuese. Asnjë ...

Me Shume
01 Dec
0

Deklaratë e nënkryetarit të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Grupit Parlamentar, Edi Paloka

Partia Demokratike ka mbështetur dhe mbështet me forcë transparencën ligjore dhe institucionale për krimet e komunizmit dhe përgjegjësitë për këto krime, në bazë të rezolutave të Këshillit të Europës dhe praktikave më të mira Europiane. Dyshja Rama-Meta katër vjet më ...

Me Shume
01 Dec
0

Shqipëria në mjerim, Edi Rama qindra milionë lekë për festa e dekore

Edi Rama ka shpenzuar disa qindra milionë lekë për festat dhe dekorin e fundjavës, ndërkohë që Shqipëria është në mjerim, e teksa qytetarët nuk kanë 10 mijë lekë të vjetra të paguajnë dritat, sepse nuk kanë një vend pune. Duke ...

Me Shume
30 Nov
0

Këshilli Kombëtar zgjedh Sekretarin e Përgjithshëm, drejtuesit e Departamenteve dhe Sekretariateve

Me votë të lirë e me transparencë, Partia Demokratike zgjodhi sot forumet e larta drejtuese, si dhe votëbesoi dy nënkryetarët e partisë dhe kryesinë e grupit parlamentar Partia Demokratike zgjodhi sot forumet e larta drejtuese. Këshilli Kombëtar votoi për Sekretarin ...

Me Shume
30 Nov
0

Basha: Demokratët pranë qytetarëve, marrim përgjegjësi para vendit dhe para tyre

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike para Këshillit Kombëtar, me rastin e zgjedhjeve të forumeve të larta drejtuese:  “Secili prej të zgjedhurve duhet të jetë çdo ditë pranë qytetarëve për t’i dëgjuar, për t’i mbështetur, që ata të ndjejnë se ...

Me Shume
28 Nov
0

Të luftojmë, për të thelluar dimensionin e lirisë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh kryetar i PD Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të pushtetit vendor, të qarkut, veteranë etj janë përulur sot me nderim dhe mirënjohje përpara të rënëve për lirinë dhe demokracinë e Shqipërisë. ...

Me Shume