Category Archives: Lajmi fundit

05 Jun
0

Dhënia e statusit, mundësi për shqiptarët të ecin drejt demokracisë

Fjala e ish-kryeministrit Berisha në Parlament mbi komisionin hetimor mbi emërimet në administratë

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Flamur Noka në Kuvend

Të nderuar kolegë, E marr fjalën për procedurë për të ngritur një shqetësim.

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Oerd Bylykbashi në Kuvend

Z. Kryetar Të nderuar Kolegë, Më lejoni të citoj nenin 1 te ligjit për Shërbimin Civil, atij ligji që mazhoranca  masakroi në mënyrë sistematike: Qëllimi dhe objekti Ky ligj ka për qëllim krijimin e një shërbimi civil të qëndrueshëm, profesional, ...

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Gerti Bogdani në Kuvend

Te nderuar kolege deputete, ne keto muaj keq-qeverisje, vendi eshte shume me keq se c’ishte me pare; ekonomia eshte me e rrenuar dhe familjet shqiptare jane me shume ne veshtiresi;  borxhi i marre nga qeveria eshte duke kaluar limitet dhe ...

Me Shume
05 Jun
0

Spaho: Maxhoranca shkel kushtetuten duke mos lejuar te ngrihet komisioni hetimor për verifikimin e ligjshmërisë së emërimeve në administratën shtetërore

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Edmond Spaho

Me Shume
05 Jun
0

Basha: Paratë e pista të drogës vënë në rrezik zgjedhjet dhe demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me bashkëreporterin për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës

Me Shume
05 Jun
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon Kongresmenin Amerikan, David Jolly.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Kongresmenin amerikan, David Jolly, me të cilin ndanë konsideratën se kombi shqiptar është i lidhur me një miqësi të ngushtë e historike me SHBA dhe kombin amerikan, bazuar mbi vlerat ...

Me Shume
04 Jun
0

PD: Rama vë në krye të Këshillit të Qarkut Vlorë, personin e përfshirë në rrëmbimin e një vajze

Deputeti Ristani denoncon caktimin sot nga Kryeministri të Sadrit Danajt, si kryetar të Këshillit të Qarkut Vlorë. Në vitin 2000 u përfshi në Itali në rrëmbimin e një vajze biznesmeni. Gazetat “La Republica” dhe “Corriere Della Sera” shkruajnë për rastin ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha kërkon mbështetjen e Gjermanisë për statusin e vendit kandidat

Kryetari Basha takon përfaqësues të lartë të Bundestagut gjerman

Me Shume
04 Jun
0

Basha vizitë dy ditore në Berlin, mbështetje për statusin

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, gjendet për një vizitë dy ditore në Berlin, me ftesë të Fondacionit “Konrad Adenauer”. 

Me Shume