Category Archives: Lajmi fundit

10 Jan
0

Testimi i mjekëve dhe infermierëve, i paligjshëm, diskriminues, korruptiv

Deklaratë e kreut të Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu, mbi nismën e qeverisë për të testuar mjekët dhe infermierët Mbas Kryeministrit, Ministria e Shëndetësisë konfirmon fillimin e një procesi të tillë “testimi”, denigrues dhe të jashtëligjshëm. Ata që nuk do ...

Me Shume
09 Jan
0

Përgjegjësia për kërcënimet e Shullazit dhe bandës së tij ndaj opozitës është tërësisht dhe drejtpërdrejtë e Edi Ramës

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Partia Demokratike e denoncoi faktin se Edi Rama, i ofroi të gjitha lehtësitë Emiliano Shullazit në lidhje me ngjarjen e fundit kriminale, dhe kjo tashmë është e qartë për mbarë ...

Me Shume
08 Jan
0

Ka mbetur vetëm që Edi Rama ti japë Shullazit zyrë në qeveri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Ristani, denoncon alibinë që ka ndërtuar qeveria për Emiliano Shullazin, për përplasjen e përgjakshme me armë në mes të Tiranës. Ristani i bën thirrje prokurorisë të bëjë transparencë e të hetojë me profesionalizëm për ...

Me Shume
08 Jan
0

Dekriminalizimi, nevojë urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e njeh raporterin për Shqipërinë, z.Fleckenstein, me zhvillimet shqetësuese në vend. Qeveria po nxit paligjshmëri dhe shkelje masive të të drejtave të njeriut. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot raporterin për Shqipërinë ...

Me Shume
07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike mbi ngjarjen e rëndë në Paris

Sulmi dhe vrasjet që ndodhën sot në Paris ndaj revistës “Charlie Hebdo” dhe stafit të saj ishin thellësisht tronditëse. Duke i dënuar me ashpërsinë më të madhe këto akte terroriste, dhe përcjellë ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura ...

Me Shume
07 Jan
0

Qeveria në shërbim të bandës kriminale, Rama hesht prej 24 orësh

Kryetari Grupit Parlamentar, Paloka deklaron se faktet e lidhjes së Ministrit të Brendshëm me grupin kriminal, kanë tronditur mbarë opinionin publik. Vetëm Edi Rama hesht prej dy ditësh. Kryeministri nuk mban përgjegjësi, lejon aktivitetin e bandës, i ofron asaj favore, ...

Me Shume
06 Jan
0

Rama, demagogji për korrupsionin, shkarkon zyrtaren që denoncoi aferat e Veliajt

Deklaratë e Sekretares për Mardhëniet me Publikun, Duma, pas propagandës boshe të Kryeministrit për korrupsionin. Zyrtarja që u ankua me shkrim tek Edi Rama për shkeljet dhe abuzimet në tenderat e Erion Veliajt, u shkarkua nga puna. Mesazhi i Ramës, ...

Me Shume
06 Jan
0

Rama e Tahiri ofrojnë mbështetje policore për bandën kriminale

Sekretari i Përgjithshëm, Ristani, denoncon përfshirjen fizike të oficerit të policisë në ngjarjen e mbrëmshme, si mbështetje që Ministri i Brendshëm jep për grupin kriminal. Qeveria e Ramës ofron lehtësi por dhe burime njerëzore për bandat. Pasiguria arrin kulmin, qeveria ...

Me Shume
05 Jan
0

Liria dhe pavarësia e medias nën trysninë e qeverisë e krimit të organizuar

5 Janari, Dita e Lirisë së shtypit shqiptar, 24 vjetori i botimit të numrit të parë të Rilindjes Demokratike Të dashur  themelues të  gazetës “Rilindja Demokratike”,  gazetarë, gazetare, botues, pronarë  të medias së shkruar dhe elektronike, Të  nderuar njerëz të ...

Me Shume
05 Jan
0

Rama shemb pasurinë e qytetarëve, favorizon biznesin e deputetit të tij

Deklaratë e deputetit Gjergji Papa, ku denoncohet skema korruptive dhe klienteliste me pronat e Hudenishtit. Pronat e ligjshme të qytetarëve po shemben për të pastruar terrenin për fshatin turistik të deputetit dhe kryetarit të PS-së së Pogradecit Shembja e pasurisë ...

Me Shume