Category Archives: Lajmi fundit

04 Aug
0

PD: Të shqetësuar për vjedhjen e Bankës, sistemi i sigurisë ka nevojë të reformohet

Deklaratë e zëdhënëses, Laura Vorpsi

Me Shume
04 Aug
0

PD: Rama shfaqje me arsimin, uli me 12 mijë numrin e studentëve dhe nuk bën asnjë investim për shkollat

Deklaratë e Koordinatorit Ervin Salianji

Me Shume
04 Aug
0

PD: Rama dhe Meta e mbyllën parlamentin me bekimin e shitblerjes së votës në Korçë

Deklaratë e deputetit Oerd Bylykbashi

Me Shume
04 Aug
0

PD: Heshtja e Ramës, njësoj si aktet banditeske ndaj opozitës

Deklaratë e deputetit Kozma Dashi

Me Shume
03 Aug
0

PD: Erion Veliaj përgjegjës për humbjen e 3 jetëve

Zëdhënësja Vorpsi denoncon heshtjen dhe papërgjegjshmërinë e Ministrit të Punës, i cili në janar dha garancinë e tij për kushtet teknike dhe të sigurisë në Hidrocentral

Me Shume
03 Aug
0

PD: Skandali i qeverisë me CEZ, çdo shqiptar do paguajë nga xhepi 1.1 milionë lekë

Deputeti Bode shpjegon skandalin qeveritar me kompaninë CEZ, të cilës qeveria i fali 3 miliardë dollarë në dëm të vendit, shumë që do të paguhet nga qytetarët shqiptarë me rritjen e pandalur të çmimit të qeverisë

Me Shume
03 Aug
0

PD: Edhe pse Rama vetë ka firmosur inkrimimin e parlamentit, shqiptarët presin reagim

Prej  24 ditësh, Edi Rama i ikën përgjegjësisë së drejtpërdrejtë që ka  për inkriminimin e parlamentit, dhe për pasojat që ka sjellë kjo në jetën politike në vend. Kur shqiptarët panë deputetët e mazhorancës që goditën fizikisht brenda në parlament ...

Me Shume
02 Aug
0

PD: Presion, dhunë, gjobvënie, realiteti i biznesit në vend

Koordinatori Salianji denoncon dhunën e strukturave qeveritare ndaj biznesit për qëllimet klienteliste ç’ka rrezikon mijëra vende pune

Me Shume
02 Aug
0

PD: Me Edi Ramën krimi gjykon gjykatësit, jo gjykatësit krimin

Deputeti Halimi denoncon kapjen dhe gjunjëzimin e sistemit gjyqësor me projektin e Edi Ramës, kundër gjithë thirrjeve të partnerëve ndërkombëtarë, profesionistëve dhe opozitës së vendit

Me Shume
02 Aug
0

Basha: Anëtari dhe anëtarja, janë vendimarrësit në Partinë Demokratike

Basha: ‘’Dyshja Rama –Meta, nuk kanë tjetër parim apo vlerë përveç promovimit të krimit, ardhjes së krimit në krye të administratës, futjes së krimit në Parlament, vjedhjes ditën për diell të 3 miliardë dollarëve, pasuri të shqiptarëve, me marrëveshjen famëkeqe ...

Me Shume