Category Archives: Lajmi fundit

06 Qer
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Të  nderuar deputetë, Qytetarët po ngrihen në protesta kundër pseudoreformes administrative territoriale të Qeverisë. Komunitetet vendore po protestojnë. Kryetarët dhe këshillat komunale e bashkiake, në shumicën e tyre, nuk po pranojnë hartën e imponuar qeveritare. Në Memaliaj, në Prrenjas, në ...

Read More
06 Qer
0

PD: Kriminalizimi i administratës ka një përgjegjës, Edi Ramën

Deklarata e Zëdhënëses Laura Vorpsi 

Read More
05 Qer
0

Dhënia e statusit, mundësi për shqiptarët të ecin drejt demokracisë

Fjala e ish-kryeministrit Berisha në Parlament mbi komisionin hetimor mbi emërimet në administratë

Read More
05 Qer
0

Fjala e deputetit të PD Flamur Noka në Kuvend

Të nderuar kolegë, E marr fjalën për procedurë për të ngritur një shqetësim.

Read More
05 Qer
0

Fjala e deputetit të PD Oerd Bylykbashi në Kuvend

Z. Kryetar Të nderuar Kolegë, Më lejoni të citoj nenin 1 te ligjit për Shërbimin Civil, atij ligji që mazhoranca  masakroi në mënyrë sistematike: Qëllimi dhe objekti Ky ligj ka për qëllim krijimin e një shërbimi civil të qëndrueshëm, profesional, ...

Read More
05 Qer
0

Fjala e deputetit të PD Gerti Bogdani në Kuvend

Te nderuar kolege deputete, ne keto muaj keq-qeverisje, vendi eshte shume me keq se c’ishte me pare; ekonomia eshte me e rrenuar dhe familjet shqiptare jane me shume ne veshtiresi;  borxhi i marre nga qeveria eshte duke kaluar limitet dhe ...

Read More
05 Qer
0

Spaho: Maxhoranca shkel kushtetuten duke mos lejuar te ngrihet komisioni hetimor për verifikimin e ligjshmërisë së emërimeve në administratën shtetërore

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Edmond Spaho

Read More
05 Qer
0

Basha: Paratë e pista të drogës vënë në rrezik zgjedhjet dhe demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me bashkëreporterin për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës

Read More
05 Qer
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon Kongresmenin Amerikan, David Jolly.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Kongresmenin amerikan, David Jolly, me të cilin ndanë konsideratën se kombi shqiptar është i lidhur me një miqësi të ngushtë e historike me SHBA dhe kombin amerikan, bazuar mbi vlerat ...

Read More
04 Qer
0

PD: Rama vë në krye të Këshillit të Qarkut Vlorë, personin e përfshirë në rrëmbimin e një vajze

Deputeti Ristani denoncon caktimin sot nga Kryeministri të Sadrit Danajt, si kryetar të Këshillit të Qarkut Vlorë. Në vitin 2000 u përfshi në Itali në rrëmbimin e një vajze biznesmeni. Gazetat “La Republica” dhe “Corriere Della Sera” shkruajnë për rastin ...

Read More