Category Archives: Lajmi fundit

04 Kor
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi pas statusit

Deputeti Bylykbashi denoncon largimet masive nga administrate 

Read More
04 Kor
0

Basha: Drejtuesit e rinj duhet të garantojnë hapjen dhe ripërtëritjen e partisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kurbinit. “Qytetarët shqiptarë e dinë që ne jemi partia që kemi vullnetin, besimin, energjitë dhe kapacitete për t’ju rikthyer shpresën shqiptarëve”

Read More
04 Kor
0

Fjala e ish-Kryeministrit Berisha mbi rezolutën e Kuvendit për raportin e Prokurorisë për krimin

“Zoti kryetar i seances, Zonja deputete, Zotërinj deputetë, Të dashur qytetarë dhe qytetare, Sot, në këtë sallë bosh nga mazhoranca, ne diskutojmë problemin më  themelor, më shqetësues, më të rëndësishëm për jetën tuaj, të fëmijëve tuaj, të pronave tuaja, të ...

Read More
04 Kor
0

Fjalimi i deputetit Flamur Noka në Kuvend

Tё nderuar kolegё, Nё fakt nuk ka gjё mё tё turpshme sesa tё shohёsh kёtё sallё bosh, por ёshtё edhe mё e turpshme kur shef keto karrige kёtu tё gjitha bosh. Ndёrsa edhe mё e  rёndё ёshtё, po tё pyesёsh ...

Read More
03 Kor
0

PD denoncon arbitraritetin e INUK që solli katastrofën e Ksamilit

Dy javë më parë, në nisjen e sezonit turistik, INUK hodhi në erë një ndërtim prej druri në ishullin e Ksamilit, duke shkaktuar një zjarr që solli dëme të mëdha në bimësinë dhe në bregdetin e perlës së Jonit.

Read More
03 Kor
0

Basha: “Në thelb të reformës nuk duhet të jenë llogaritë politike, por interesat e qytetarëve shqiptarë”

Të zgjedhurit vendorë të Shqipërisë miratojnë parimet mbi të cilat duhet të kryhet reforma administrative-teritoriale. 

Read More
02 Kor
0

Basha: Drejtuesit e rinj të PD, me platforma zhvillimi për zonat e tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Krujës 

Read More
02 Kor
0

Basha: Vota e lirë në themel të karrierës e bën PD më të fortë

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Fushë-Krujës: “Një vit pas rrotacionit politik, asgjë e re, asgjë e mirë por përkeqësim në çdo fushë duke nisur me xhepat dhe tavolinat e qytetarëve”

Read More
01 Kor
0

Basha-Barroso: Statusi stacion i rëndësishëm, sfidat e Shqipërisë vazhdojnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Presidentin e Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso me të cilin shkëmbeu pikëpamjet mbi punën e bërë deri më tani dhe sfidat e integrimit të Shqipërisë pas marrjes së statusit të vendit kandidat.

Read More
30 Qer
0

Basha: Drejtuesit e rinj duhet të garantojnë hapjen dhe ripërtëritjen e partisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kurbinit. “Qytetarët shqiptarë e dinë që ne jemi partia që kemi vullnetin, besimin, energjitë dhe kapacitete për t’ju rikthyer shpresën shqiptarëve”

Read More