Category Archives: Lajmi fundit

30 Qer
0

Basha: Familja politike që zgjedh me votë të lirë, garanci për qytetarët nesër

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Korçë, Pogradec dhe Devoll: “Të orientohemi sot në opozitë drejt kapaciteve dhe mendësisë për të ndërtuar nesër një qeveri që është më shumë në punë se sa ...

Read More
30 Qer
0

Basha: Statusi, vulosje e përpjekjeve përgjatë viteve që lamë pas, mirënjohje për të gjithë ata që kontribuan

Për të festuar sëbashku me qytetarët e Tiranës lajmin e shumëpritur të marrjes së statusit të vendit kandidat, Bashkia e Tiranës organizoi të shtunën në Amfiteatrin e Liqenit Artificial një koncert me artistë të njohur shqiptarë, të cilët performuan pjesë ...

Read More
28 Qer
0

Basha: Me Ramën s’ka dritë në fund të tunelit, përkeqësim në çdo drejtim

  Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Elbasanit

Read More
28 Qer
0

Reforma është një fjalë, shërbimi u intereson qytetarëve

    Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në konferencën për decentralizimin dhe reformën territoriale

Read More
27 Qer
0

Basha homazhe në nderim të Artan Santos

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij kanë kryer homazhe në nderim të Artan Santos, i cili u ekzekutua një ditë më parë në zonën e ish – Bllokut. “Sot i japim lamtumirën Artan Santos, ...

Read More
27 Qer
0

Shqiptarët sot, kanë nevojë për zhvillim e perspektivë europiane

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Përmetit dhe Mallakastrës: “Misioni i Shqipërisë europiane në çdo qelizë të saj, i standardit europian në çdo orë të jetës së çdo shqiptari kudo në vend, është ...

Read More
27 Qer
0

Basha: Pasiguria në nivele ekstreme, shqiptarët kanë nevojë për ofertë të re

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Tepelenës: “Përballë këtij realiteti të hidhur, është detyrë e PD-së tju japim shqiptarëve një ekip të ri, një ofertë të re, zgjidhje të reja, një rrugë tjetër ...

Read More
26 Qer
0

Basha: Demokratët do vazhdojnë çdo ditë të japin kontributin për integrimin europian

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kavajës: Ne po ndërtojmë standardin europian duke nisur nga shtëpia jonë, duke zgjedhur me votë drejtuesit tanë

Read More
26 Qer
0

PD: Vrasja e Santos ka tronditur gjithë shqiptarët

Deputeti Ristani shpreh shqetësimin e Partisë Demokratike për pasigurinë e jetës në vend 

Read More
24 Qer
0

Basha: Me Ramën asgjë nuk ka rilindur, shqiptarët po rikthejnë besimin tek PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Shijakut. “Në bursën e besimit popullor, plot një vit nga zgjedhjet e 23 qershorit, ne kuotohemi si një parti në moral dhe në vlera fituese përballë kundërshtarit ...

Read More