Lajmet

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë lekë ...

Me Shume
Turi i takimeve me qytetarë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Gramsh

Turi i takimeve me qytetarë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Gramsh

  Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  ishte sot në Gramsh,  duke vijuar në këtë njësi turin e tij të takimeve me qytetarët në të gjithë Shqipërinë. Kontaktin e parë gjatë paradites e kishte me banorët dhe bizneset e vogla të ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha kujton Kongresin e Manastirit: Dëshmi e fortë për nivelin e lartë të pjekurisë kombëtare në një moment të vështirë për ne shqiptarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha kujton Kongresin e Manastirit: Dëshmi e fortë për nivelin e lartë të pjekurisë kombëtare në një moment të vështirë për ne shqiptarët

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përkujtuar Kongresin e Manastirit, ku shprehet se është është një nga ngjarjet më kulmore të historisë sonë kombëtare. Zoti Basha thotë se delegatë, nga të gjitha krahinat shqipfolëse pavarësisht besimit fetar, prejardhjes apo ...

Me Shume
Dita e Arbëreshëve dhe Diasporës, reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Qeveria e ka monopolizuar edhe këtë aktivitet. Asnjë ftesë për përfaqësuesit e opozitës

Dita e Arbëreshëve dhe Diasporës, reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Qeveria e ka monopolizuar edhe këtë aktivitet. Asnjë ftesë për përfaqësuesit e opozitës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se qeveria ka monopolizuar edhe aktivitetin e ditës së Arbëreshëve dhe atë të Diasporës, pasi nuk I ka bërë ftesë opozitës të jetë e prasnishme. Zoti Çollaku thotë se Arbëreshët dhe Diaspora jonë ...

Me Shume
Raporti i BERZH, Pampuri: Konfirmoi se Shqipëria ka qeverisjen më të keqe në rajon

Raporti i BERZH, Pampuri: Konfirmoi se Shqipëria ka qeverisjen më të keqe në rajon

  REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, DEPUTETES ORJOLA PAMPURI Raporti i fundit i BERZH për vitin 2023 konfirmon se Shqipëria është vendi me qeverisjen më të keqe në rajon, çka sjell pasoja të dëmshme në ekonominë e vendit. Raporti i Tranzicionit “2023-2024” i ...

Me Shume
PD, Alfrida Marku Dedgjonaj: Thirrja e ambasadave për funksionim normal të Parlamentit dhe kontroll të ekzekutivit, notë qortimi për shfaqjen e dakordësuar teatrale

PD, Alfrida Marku Dedgjonaj: Thirrja e ambasadave për funksionim normal të Parlamentit dhe kontroll të ekzekutivit, notë qortimi për shfaqjen e dakordësuar teatrale

  REAGIMI I PLOTË I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ALFRIDA MARKU   Kaq mjaftoi që tu pengohet fjala deputetëve të Partisë Demokratike për të prezantuar qytetarëve shqiptarë amendamentet për ndryshime në projektligjin për buxhetin për vitin 2024, dedikuar ndër të tjera bujqësisë e ...

Me Shume
PD ndan shqetësimin me partnerët amerikanë dhe britanikë: Mosfunksionimi i përsëritur i Parlamentit, nuk është në interes të Shqipërisë

PD ndan shqetësimin me partnerët amerikanë dhe britanikë: Mosfunksionimi i përsëritur i Parlamentit, nuk është në interes të Shqipërisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka shprehur mbështetje për deklaratën e ambasadave të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe, ku shprehin shqetësimin për mosfunksionimin e përsëritur të Parlamentit vërejtur gjatë muajve të fundit. Zoti Çollku thotë se situata në Parlament është ...

Me Shume
Deputetja e PD, Merita Bakiu, prezanton amendamentin: Propozojmë rritjen e buxhetit deri në masën 5% të GDP-së për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

Deputetja e PD, Merita Bakiu, prezanton amendamentin: Propozojmë rritjen e buxhetit deri në masën 5% të GDP-së për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Të nderuar qytetarë, dje u kalua për 5 minuta buxheti i vitit 2024. Ky buxhet nuk është gjë tjetër vetëm një buxhet dhe paketë fiskale që nuk mbështet ekonominë reale. Nuk mbështet ...

Me Shume
Shqipëria e fundit në rajon për kërkim shkencor, reagon deputetja e PD: Djemtë dhe vajzat që duhet të ishin këtu, në ballë të shkencës janë jashtë për shkak të politikës vrastare 30 vjeçare që i ka detyruar të largohen

Shqipëria e fundit në rajon për kërkim shkencor, reagon deputetja e PD: Djemtë dhe vajzat që duhet të ishin këtu, në ballë të shkencës janë jashtë për shkak të politikës vrastare 30 vjeçare që i ka detyruar të largohen

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar pas lajmit se Shqipëria renditet e fundit në Europë për kërkimin shkencor. Tase shprehet se në Shqiperi nuk prodhohet më shkencë sepse nuk ka më shkencëtarë dhe kjo për faktin se ...

Me Shume
Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Sa herë Berisha duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë Ramës duhet të japë llogari për korrupsionin e qeverisë i duhet nje aleat zjarrvënës

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Sa herë Berisha duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë Ramës duhet të japë llogari për korrupsionin e qeverisë i duhet nje aleat zjarrvënës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar pas miratimit të buxhetit nga ana e qeverisë nën tymueset e Rithemelimit dhe pa asnjë debat në Kuvend. Me anë të një postimi në Facebook, zoti Bejko shprehet se sa herë Sali Berishës ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13