Lajmet

Deputetja e PD, Eralda Tase, ngre disa pyetje për institucionet e vendit, pas dhunës së ushtruar ndaj 3-vjeçares në kopshtin privat

Deputetja e PD, Eralda Tase, ngre disa pyetje për institucionet e vendit, pas dhunës së ushtruar ndaj 3-vjeçares në kopshtin privat

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase, ngriti disa pyetje në lidhje me ngjarjen e rëndë në një kopsht privat në Tiranë ku pak ditë më parë u dhunua barbarisht një vajzë 3-vjeçare. Zonja Tase shpreh mbeshtetjen ndaj prindërve të vogëlushes dhe ...

Me Shume
Incidenti në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Nuk e kisha imagjinuar kurrë, ish-kolegu realizoi një skenë të turpshme për t’ia mbyllur gojën deputetëve të opozitës

Incidenti në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Nuk e kisha imagjinuar kurrë, ish-kolegu realizoi një skenë të turpshme për t’ia mbyllur gojën deputetëve të opozitës

DEKLARATË E PLOTË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE,  KRESHNIK ÇOLLAKU   Në fakt jam i detyruar të dal publikisht e të sqaroj opinionin publik dhe qindra mesazhet e shqetësuara dhe të irrituara që po marrë nga mbështetësit apo votuesit e mi lidhur ...

Me Shume
“Do bëjmë gjithçka që zëri juaj të dëgjohet”/Basha me banorët e Ali Demit: Mbështesim SPAK, lufta ndaj korrupsionit prioritet

“Do bëjmë gjithçka që zëri juaj të dëgjohet”/Basha me banorët e Ali Demit: Mbështesim SPAK, lufta ndaj korrupsionit prioritet

Kryetari i PD,  Lulzim Basha,  ishte sot në degën 1 të PD në Tiranë ku zhvilloi takim me qytetarë e sipërmarrës të vegjël  të zonës së Ali Demit. "Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve që përballen ...

Me Shume
PD, Çollaku: Rreth 900.000 shqiptarë kanë vështirësi apo pamundësi për të shlyer faturën e energjisë elektrike

PD, Çollaku: Rreth 900.000 shqiptarë kanë vështirësi apo pamundësi për të shlyer faturën e energjisë elektrike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI I PD, KRESHNIK ÇOLLAKU Përshëndetje të nderuar qytetarë. Prej ditësh po diskutohet projektbuxheti për vitin 2024, buxhet i cili nuk jep asnjë mbështetje domethënëse për familjet e varfëra. Gjatë vitit 2023 qeveria mburej për mbështetjen e shtresave në ...

Me Shume
Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Anëtarja e kryesisë së PD, Alfrida Marku: Iniciativë është jo tranparente dhe vendimmarrje individuale e Ramës. Kryeministri të jap sqarime urgjente

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Anëtarja e kryesisë së PD, Alfrida Marku: Iniciativë është jo tranparente dhe vendimmarrje individuale e Ramës. Kryeministri të jap sqarime urgjente

Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, shprehet se Partia Demokratike po ndjek me shqetësim dhe ka kërkuar në mënyrë urgjente Interpelancë me Kryeministrin Rama për të dhënë sqarime lidhur me marrëveshjen e nënshkruar me Kryeministren e Italisë, për të ...

Me Shume
PD mbështet SPAK, Basha: Kush ka abuzuar me fondet dhe pasuritë e shqiptarëve të shkojë para drejtësisë

PD mbështet SPAK, Basha: Kush ka abuzuar me fondet dhe pasuritë e shqiptarëve të shkojë para drejtësisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gra në Belsh, e ka konsideruar luftën kundër korrupsionit prioritet të PD. Sipas Bashës, korrupsioni është ndër shkaktarët kryesorë të situatës ekonomike dhe largimit masiv të të rinjeve. “Kush ka abuzuar me ...

Me Shume
Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Progres raporti i Komisionit Europian për vitin 2023, tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në shëndetësi

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Progres raporti i Komisionit Europian për vitin 2023, tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në shëndetësi

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka reaguar në lidhje me raportin e komisionit europian për Shqipërinë. Zonja Pampuri shprehet se ky raport tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në Shëndetësi dhe se asnjë hap nuk është ndërmarrë nga rekomandimet ...

Me Shume
Basha në fabriken e vajit të ullirit në Belsh: Në buxhetin 2024 për sektorin e bujqësisë, janë parashikuar më pak fonde

Basha në fabriken e vajit të ullirit në Belsh: Në buxhetin 2024 për sektorin e bujqësisë, janë parashikuar më pak fonde

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u ndal gjate turit në Belsh, në fabriken e vajit të ulliri, "Paola" shpk Marinzë e cila furnizon tregun vendas dhe atë  ndërkombëtar, ku bisedoi dhe me sipërmarrësin e saj Gezim Paja. Një nga shqetësimet  e ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedon me baorët e Gjolenit në Belsh: Qeveriaka lënë në harrese pensionistët, të papunët, ata me ndihmë ekonomike, sepse paratë vazhdojnë të shkojnë të konçesionet

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedon me baorët e Gjolenit në Belsh: Qeveriaka lënë në harrese pensionistët, të papunët, ata me ndihmë ekonomike, sepse paratë vazhdojnë të shkojnë të konçesionet

Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të fshatit Gjolenë. Banorët i thanë zotit Basha se rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse dhe papunësia e lartë, e ka vështirësuar jetën e tyre dhe  sidomos ...

Me Shume
“Bujqësia është prioritet për PD”, Basha zhvillon takim me fermerë në Belsh: Subvencionet per njësi prodhimi, infrastruktura dhe aksesi në treg janë tre shtyllat e programit tonë

“Bujqësia është prioritet për PD”, Basha zhvillon takim me fermerë në Belsh: Subvencionet per njësi prodhimi, infrastruktura dhe aksesi në treg janë tre shtyllat e programit tonë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë në Çestije, Njësia Administrative Kajan, Belsh. Zoti Basha dëgjoi me vëmendje shqetësimet për mungesën e subvencioneve, për largimin e të rinjve, për mungesën e investimeve në infrastrukturë, që e bëjnë edhe ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18