Lajmet

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha sot duhet t’u tregonte shqiptarëve pse në njërën anë bën sikur bllokon Kuvendin, në anën tjeter i çon deputët në komisionet parlamentare online

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha sot duhet t’u tregonte shqiptarëve pse në njërën anë bën sikur bllokon Kuvendin, në anën tjeter i çon deputët në komisionet parlamentare online

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Miela Karabina, ka reaguar pas akuzave të radhës të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se hallet dhe makthet e Sali Berishës, nuk i zgjidh dhe as do t’i zgjidh me mashtrime ordinere që riciklon ditë ...

Me Shume
Kreu i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në ceremoninë e nderimit me titullin “Lisi i Artë” të kardinalit Mikel Koliqi dhe Haxhi Hafiz Sabri Koçi

Kreu i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në ceremoninë e nderimit me titullin “Lisi i Artë” të kardinalit Mikel Koliqi dhe Haxhi Hafiz Sabri Koçi

  Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë sot në Shkodër në ceremonin e nderimit me titullin Lisi i Artë, dy personalitet të shquara që edhe në ditët me të errëta, ata ndriçuan mendjet dhe zemrat e shqiptarëve përmes besim në ...

Me Shume
Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ironizon deputetët e Rithemelimit që morën pjesë në komisionet online: Natën përfitojnë grante nga Rama dhe ditën përmbysi karrige me mesazh të Berishës!

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ironizon deputetët e Rithemelimit që morën pjesë në komisionet online: Natën përfitojnë grante nga Rama dhe ditën përmbysi karrige me mesazh të Berishës!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas pjesëmarrjes së deputetëve të opozitës në mbledhjen online të komisioneve sot. Zoti Çollaku ironizon pjesëmarrjen e deputetëve të opozitës, teksa shprehet se hetimi i fondeve qeveritare të AZHBR dhe publikimi i afërt ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në Panairin e Librit: PD, program nga ekspertët më të mirë për të mbështetur letërsinë, artin e kulturën

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në Panairin e Librit: PD, program nga ekspertët më të mirë për të mbështetur letërsinë, artin e kulturën

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga Flutura Açka dhe Preç Zogaj, vizitoi Panairin e Librit. Ndërsa  u ndal një e nga një në stendat e librit, zoti Basha vleresoi interesin e  madh që po shfaqin të rinjtë ...

Me Shume
PD, Bakiu: Qeveria me Ligjin e ri të tatimit mbi të ardhurat, taksë deri në 23%, për të gjithë të vetëpunësuarit. Ky ligj godet rëndë bizneset familjare

PD, Bakiu: Qeveria me Ligjin e ri të tatimit mbi të ardhurat, taksë deri në 23%, për të gjithë të vetëpunësuarit. Ky ligj godet rëndë bizneset familjare

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ANËTARJA E KRYESISË DHE DEPUTETJA, MERITA BAKIU   Përshëndetje të nderuar qytetarë! Projektbuxheti që po kalon nën mjegullën e atyre që nuk e duan këtë vend, ka lenë në harresë shumë e shumë qytete përsa i përket ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijon takimet në Parlamentin Europian. Diskutime për integrimin në BE dhe Kosovën

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijon takimet në Parlamentin Europian. Diskutime për integrimin në BE dhe Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet në Parlamentin Europian, ku ka biseduar me eurodeputetë dhe drejtues të Parlamentit Europian. Zoti Bash aka diskutuar për domosdoshmërinë e procesit të integrimit të vendeve të rajonit në BE, ndërsa një ...

Me Shume
Nënkryetari i PD publikon videon, Çollaku: Veriu i harruar nga qeveria, banorët e Klosit rrezikojnë jetën në ura teli

Nënkryetari i PD publikon videon, Çollaku: Veriu i harruar nga qeveria, banorët e Klosit rrezikojnë jetën në ura teli

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, denoncon se Bashkia Mat e Klos janë më të harruarat në investime infrastrukturore të qeverisë. Deputeti democrat ka postuar dhe një video të në Facebook, pamjet e të cilës tregojnë se si banorët e ...

Me Shume
PD, Andia Ulliri: Projekt-buxheti nuk jep asgjë domethënëse për të rinjtë shqiptarë. Qeveria nuk bën asnjë përpjekje për të ngjallur shpresën për të rinjtë që të qëndrojnë në vendin e tyre

PD, Andia Ulliri: Projekt-buxheti nuk jep asgjë domethënëse për të rinjtë shqiptarë. Qeveria nuk bën asnjë përpjekje për të ngjallur shpresën për të rinjtë që të qëndrojnë në vendin e tyre

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ANDIA ULLIRI   Përshëndetje të nderuar qytetarë!   Jemi në javët e diskutimit të projektbuxhetit për vitin 2024. Në kushte normale, ky projektbuxhet do të diskutohej në seanca plenare dhe komisione parlamentare duke ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, takime në Bruksel me partnerë e miq të PD. I prezanton Komisionerit Várhelyi nismën për vettingun në politikë dhe reformën zgjedhore

Kryetari i PD, Lulzim Basha, takime në Bruksel me partnerë e miq të PD. I prezanton Komisionerit Várhelyi nismën për vettingun në politikë dhe reformën zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë I pranishëm në takimin e Komitetit Ekzekutiv IDC-CDI (Organizata e Partive të Qendrës dhe Qendrës së Djathtë) në Bruksel. Zoti Basha ka zhvilluar bisedë me Komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér ...

Me Shume
Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur akuzav të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Sali Berisha bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci. Ajo gjithashtu thotë se Sali Berisha është ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15