Lajmet

Buxheti 2024, Pampuri: Për qeverinë Rama nuk kanë interes pensionistët, por një grusht njerëzish me interesa ngushtësisht të lidhura me qeveritarët ndaj të cilëve do tu paguhen plot 134 milion euro PPP e konçesione

Buxheti 2024, Pampuri: Për qeverinë Rama nuk kanë interes pensionistët, por një grusht njerëzish me interesa ngushtësisht të lidhura me qeveritarët ndaj të cilëve do tu paguhen plot 134 milion euro PPP e konçesione

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka denoncuar sërish projekt-buxhetin për vitin 2024 ku shprehet se nuk është për qytetarët. Sipas deputetes demokrate, ky projekt-buxhet nuk adreson nevojat bazë të pensionistët, duke e lënë këtë shtresë të rëndësishme të shoqërisë në ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në Samitin Global për Inovacionin në Londër

Kryetari i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në Samitin Global për Inovacionin në Londër

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mori pjesë në Samitin Global për Inovacionin 2023 në Londër. "Kënaqësi të isha pjesë e Samitit Global për Inovacionin 2023 që këtë vit po zhvillohet në Londër në partneritet me Gallup. Ky Samit bën bashkë aktorë ...

Me Shume
“Aleanca e kullave nuk do ta shndërrojë PD kundër partnerëve amerikano-britanikë”, nënkryetari i PD, Roland Bajko: Pseudo aksioni opozitar është thjesht bashkëpunim me Edi Ramën për t'i bërë presion SPAK-ut

“Aleanca e kullave nuk do ta shndërrojë PD kundër partnerëve amerikano-britanikë”, nënkryetari i PD, Roland Bajko: Pseudo aksioni opozitar është thjesht bashkëpunim me Edi Ramën për t'i bërë presion SPAK-ut

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, shprehet se aleanca e kullave dhe non grata nuk do ta shndërroje kurrë PD në mburojë të interesave kriminalo korruptive dhe kunder partnerëve Amerikano-Britanikë. Zoti Bejko thotë se pseudo aksioni opozitar është thjesht bashkëpunim me ...

Me Shume
Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Vendimi i Gjykatës së Tiranës provon se Lulzim Basha është kryetar i PD dhe se gjyqtari refuzoi të vlerësonte fabulën e Këshillit Kombëtar online nëse është ndërtuar mbi akte të falsifikuara

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Vendimi i Gjykatës së Tiranës provon se Lulzim Basha është kryetar i PD dhe se gjyqtari refuzoi të vlerësonte fabulën e Këshillit Kombëtar online nëse është ndërtuar mbi akte të falsifikuara

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Tiranës, për shqyrtimin e kërkesës së PD për regjistrimin e statutit të miratuar nga Kuvendi Kombëtar i datës 2 Shtator. Karabina shprehet se vendimi i sotëm i gjykatës ...

Me Shume
Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ditur ...

Me Shume
Financimi prej 2.3%, është më i ulëti në të gjtihë historinë e arsimit shqiptar jo vetëm në tranzicion por më i ulëti për shumë e shumë vite

Financimi prej 2.3%, është më i ulëti në të gjtihë historinë e arsimit shqiptar jo vetëm në tranzicion por më i ulëti për shumë e shumë vite

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, MERITA BAKIU Të nderuar qytetarë. Si në çdo vit, qeveria edhe kësaj radhe nuk zhgënjeu me shifrat e ulëta, mungesë fondesh e mbi të gjitha mungesë vëmenjde, rëndësie e përgjegjshëmrie, sa ...

Me Shume
Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Endri Hasa i prezanton emigrantëve shqiptarë në Greqi nismën e PD: T'u kthejmë votën, një drejtë e mohuar për shqiptarët që jetojnë jashtë

Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Endri Hasa i prezanton emigrantëve shqiptarë në Greqi nismën e PD: T'u kthejmë votën, një drejtë e mohuar për shqiptarët që jetojnë jashtë

Sekretari i burimeve njerëzore në PD, Endri Hasa, ka zhvilluar një takim me emigrantë shqiptarë në Greqi. Hasa u ka shpjeguar propozimin e Partisë Demokratike për votën e diasporës, i cili u kthen te gjithë emigrantëve shqiptarë, të drejtën e tyre ...

Me Shume
Bejko: Rasti i keyebashkiakut të Kuçovës, Edi Rama e ka shndërruar qeverisjen lokale në strehë të personave me precedentë penalë

Bejko: Rasti i keyebashkiakut të Kuçovës, Edi Rama e ka shndërruar qeverisjen lokale në strehë të personave me precedentë penalë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar në lidhje me lajmin e djeshëm për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari, i cili sipas mediave rezulton i dënuar nga gjykata e Janinës në Greqi. Zoti Bejko thotë se Partia Demokratike shpreh edhe ...

Me Shume
Dhuna në kopësht dhe foshnja e braktisur, nënkryetarja e PD, Pampuri: Të merren nisma ligjore që i garantojnë vërtetë një mirëqënie dhe shërbim standart e cilësor fëmijëve dhe shoqërinë tonë

Dhuna në kopësht dhe foshnja e braktisur, nënkryetarja e PD, Pampuri: Të merren nisma ligjore që i garantojnë vërtetë një mirëqënie dhe shërbim standart e cilësor fëmijëve dhe shoqërinë tonë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, shprehet se dy ngjarjet që shokuan opinionin publik këtë javë, siç ishte rasti i humbjes së jetës të një foshnjeje të braktisur dhe dhuna që përjetoi një fëmijë tre-vjecar në një kopësht jo publik ...

Me Shume
PD, Jakupllari: Projektbuxheti 2024 jep pak para për shëndetësinë e qytetarëve, ndërsa kthehet në një thes abuzivizmi për qeverinë

PD, Jakupllari: Projektbuxheti 2024 jep pak para për shëndetësinë e qytetarëve, ndërsa kthehet në një thes abuzivizmi për qeverinë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETI DHE ANËTARI I KRYESISË SELADIN JAKUPLLARI   Te nderuar qytetare! Vazhdon gllaberimi i milionra eurove nga taksat e taksapagyesve shqiptare prej koncesioneve (PPP) korruptive ne shendetesi Ky projektbuxheti jep pak para për shëndetësinë. Edhe ne kete sektor, jo ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16