fbpx

Lajmet

Basha: Më 25 prill i japim fund ngecjes në vendnumëro.

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA NË NJË BIZNES TË MADH NË DURRËS *Kryetari i PD dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, gjatë vizitës në një biznes të madh prodhues në Durrës, iu ...

Me Shume
Plani i PD do të sjellë reformë të thellë në sektorin e energjisë

Plani i PD do të sjellë reformë të thellë në sektorin e energjisë

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR ENERGJINË, ENTELA SHEHAJ Gjate 8 viteve të fundit, ashtu sikurse gjithë sektorët e tjerë të ekonomisë shqiptare, edhe sektori i Energjisë ndodhet në një situatë shumë të vështirë në të gjithë përbërësit e tij, energjinë elektrike, gazin ...

Me Shume
PD me plan të mirëfilltë për energjinë

PD me plan të mirëfilltë për energjinë

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR ENERGJINË, ENO BOZDO Shqiperia sot ka nje plan te mirefillte per energjine, kete sektor kaq jetik per ekonomine dhe mireqenien e shqiptareve. Plani qe zt. Basha sapo prezantoi eshte konkret dhe i jep zgjidhje te gjitha problemeve ...

Me Shume

Basha: Ulje e çmimit të energjisë për familjet dhe bizneset

•             Ne do të ulim faturën e energjisë elektrike për 70% të familjeve shqiptare duke ngritur një sistem faturimi me dy fasha dhe duke ulur çmimin e energjisë për ata që konsumojnë deri në 300 kv/orë në muaj. •             Ne do ...

Me Shume

 Basha prezanton programin e biznesit dhe anti-korrupsionit: Objektivi ynë është ta fusim Shqipërinë mes 30 vendeve më të mira për të bërë biznes.  

   

·         Basha prezanton programin e biznesit dhe anti-korrupsionit: Objektivi ynë është ta fusim Shqipërinë mes 30 vendeve më të mira për të bërë biznes.

 

·         Ne do të vendosim një moratorium 1 vjeçar, gjatë të cilit do ...

Me Shume
Shehaj: Me programin ekonomik dhe programin kundër korrupsionit, ky plan do të sigurojë transformimin total të ekonomisë dhe futjen e saj në rrugën e zhvillimit të shpejtë.

Shehaj: Me programin ekonomik dhe programin kundër korrupsionit, ky plan do të sigurojë transformimin total të ekonomisë dhe futjen e saj në rrugën e zhvillimit të shpejtë.

  PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR BIZNESIN DHE ANTI-KORRUPSIONIN, AGRON SHEHAJ   Pak kohë më parë, një miku im, sipërmarrës i rëndësishëm italian, po shikonte mundësinë për të transferuar prodhimin jashtë Italisë. E nxita te vinte ne Shqipëri, dhe e ndihmova të vizitonte Shqipërinë. Erdhi ne ...

Me Shume
Spaho: Plani i PD-së, do të çlirojë Shqipërinë në mënyre progresive nga kapja qe i është bërë nga korrupsioni, krimi dhe oligarkia nën regjinë e Rilindjes.

Spaho: Plani i PD-së, do të çlirojë Shqipërinë në mënyre progresive nga kapja qe i është bërë nga korrupsioni, krimi dhe oligarkia nën regjinë e Rilindjes.

  PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR BIZNESIN DHE ANTI-KORRUPSIONIN, MATEO SPAHO   Të nderuar miq, Jam krenar dhe ka shumë arsye për të qenë krenar që jam këtu me ju sot. Ne e dëgjuam bashkë Lulzim Bashën! Tani është e qartë dhe për të gjithë qytetarët ...

Me Shume
Elezi: Një Shqipëri pa biznes, pa investime të huaja dhe e zhytur në korrupsion, është një Shqipëri në të cilën sot është e pamundur të jetosh.

Elezi: Një Shqipëri pa biznes, pa investime të huaja dhe e zhytur në korrupsion, është një Shqipëri në të cilën sot është e pamundur të jetosh.

 

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR BIZNESIN DHE ANTI-KORRUPSIONIN, OGERTA ELEZI

ËshElezi të e qartë për të gjithë! Për 8 vite, Rami i braktis shqiptarët!

Rama ka rrënuar ekonominë, ka rritur koston e jetesës, ka shtuar papunësinë. Rama ...

Me Shume
Koduzi: Jeta e shqiptarëve po rrezikohet nga keqmenaxhimi i pandemisë dhe lënia në baltë e qeverisë.

Koduzi: Jeta e shqiptarëve po rrezikohet nga keqmenaxhimi i pandemisë dhe lënia në baltë e qeverisë.

  • Edi Rama po bën përpjekje për të fshehur dështimin e keqmenaxhimit të pandemisë  Jeta e shqiptarëve po rrezikohet nga lënia në baltë e qeverisë.
DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT KODUZI Korona është një epidemi globale. Ajo ka prekur të gjitha vendet ...

Me Shume

Do të dënojmë simbolet e komunizmit, edukim i veçantë në arsim për këtë periudhë të errët të historisë tonë

• Partia Demokratike ka marrë angazhime konkrete dhe të zbatueshme në raport me të përndjekurit politikë të regjimit komunist. Ne zotohemi që brenda mandatit të parë të përfundojmë pagesat për familjet e persekutuara nga regjimi komunist. • Angazhohemi që në ditët ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19