Lajmet

PD, Arbi Agalliu: Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se disa e ndezin zjarrin për problemet me drejtësinë dhe disa të tjerë për të kaluar për 10 minuta pa asnje diskutim projekt buxhetin për vitin 2024

PD, Arbi Agalliu: Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se disa e ndezin zjarrin për problemet me drejtësinë dhe disa të tjerë për të kaluar për 10 minuta pa asnje diskutim projekt buxhetin për vitin 2024

Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se vetë e ndezin e vet e fikin zjarrin në Parlament, sepse disa kanë halle e probleme personale me drejtësine, sidomos me SPAK-un, e disa të tjerë përfitojnë për të kaluar në vetëm 10 minuta ...

Me Shume
Kreu i PD, Lulzim Basha ndjek shfaqjen e njohur “Ata nuk trokasin kurrë”

Kreu i PD, Lulzim Basha ndjek shfaqjen e njohur “Ata nuk trokasin kurrë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ndjekur mbrëmjen e sotme shfaqjen teatrale “They never knock”, e përkthyer në shqip “Ata nuk trokasin kurrë”. Zoti Basha shkruan se produksioni teatral me tekstin dhe regjinë e Armand Borës, vë në skenë ...

Me Shume
Masa e siguris ndaj Ilir Beqajt, PD: Mbështesim SPAK në hetimin e plotë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së aferës së sterilizimit

Masa e siguris ndaj Ilir Beqajt, PD: Mbështesim SPAK në hetimin e plotë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së aferës së sterilizimit

Dhënia e masës ndaj Ilir Beqajt, mikut të ngushtë të Edi Ramës, është treguesi më i qartë se kjo qeveri është e mbytur në zullume dhe në korrupsion. PD si denoncuese e parë e kësaj aferë, mbështet SPAK në hetimin e ...

Me Shume
Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, propozon amendamentin: Të dyfishohen fondet e parashikuara për kompensimin e pronarëve

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, propozon amendamentin: Të dyfishohen fondet e parashikuara për kompensimin e pronarëve

Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament.  Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament. Deputetja dhe nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri ...

Me Shume
Buxheti 2024, deputetja e PD Andia Ulliri: Të rritet investimi për programet mbështetëse për rininë që të mos ikin jashtë

Buxheti 2024, deputetja e PD Andia Ulliri: Të rritet investimi për programet mbështetëse për rininë që të mos ikin jashtë

Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament.  Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament. Deputetja Andia Ulliri, si përfaqësuese e rinisë ...

Me Shume
Buxheti i vitit 2024/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Qeveria do të japë më shumë para për Check Up, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro

Buxheti i vitit 2024/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Qeveria do të japë më shumë para për Check Up, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro

    Buxheti 2024, qeveria edhe këtë vit do të japë më shumë para për Check Up, plot 8.2 milion euro, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro për vitin e ardhshëm.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

Me Shume
Buxheti i vitit 2024/ Deputetja Eralda Tase, prezanton një nga 8 amendamentet e hartuara nga PD

Buxheti i vitit 2024/ Deputetja Eralda Tase, prezanton një nga 8 amendamentet e hartuara nga PD

    Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament. Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament.   AMENDAMENTI I DEPUTETES ERALDA TASE BANO, PËR ...

Me Shume
“Po vjen era "investitor strategjik", deputetja e PD: Bashkisë Fier i kërkon banorëve të Darzezës se duhet të nisin të mbyllin aktivitet e tyre ose do vijnë dhe ti prishin

“Po vjen era "investitor strategjik", deputetja e PD: Bashkisë Fier i kërkon banorëve të Darzezës se duhet të nisin të mbyllin aktivitet e tyre ose do vijnë dhe ti prishin

Reagimi i plotë  deputetes së Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano:   Tom Allen ka thënë se fermat familjare dhe bizneset e vogla janë shtylla kurrizore e komuniteteve. Komunitetet janë qelizat e çdo organizmi që ne quajmë shtet. Por kjo mesa duket nuk ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur kualifikimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll, pas barazimit me Moldavinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur kualifikimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll, pas barazimit me Moldavinë

Keyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur kualifikimin e kombëtares shqiptare në "Euro 2024", pas barazimit 1-1 me Moldavinë. Me anë të një postimi në facebook, Basha shpërndarë foto nga festa e kombëtares dhe shkruan se stuhia kuq e yi ...

Me Shume
PD prezanton 8 amendamente për buxhetin e vitit 2024. Nga shtresat në nevojë deri tek pensionistët, ja ku kërkon ndërhyrje Partia Demokratike.

PD prezanton 8 amendamente për buxhetin e vitit 2024. Nga shtresat në nevojë deri tek pensionistët, ja ku kërkon ndërhyrje Partia Demokratike.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU Përshëndetje të nderuar qytetarë. U bë disa ditë, apo javë më sakt që buxheti i shtetit për vitin 2024 është duke u diskutuar në një amulli të vërtetë në ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14