Lajmet

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha është aq mashtrues sa mohoi edhe njohjen me Erzen Breçanin

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha është aq mashtrues sa mohoi edhe njohjen me Erzen Breçanin

REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sali Berisha është aq mashtrues dhe gënjeshtar sa mohoi edhe njohjen me Erzen Breçanin, edhe pse ai ka qenë në krah të tij me të gjitha format dhe mënyrat. Kaq mjafton për të kuptuar se ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta rë aktorit të madh Zef Deda

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta rë aktorit të madh Zef Deda

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta rë aktorit të madh Zef Deda. Zoti Basha shprehet se mjeshtri i madh i humorit, që me talentin gjenial u dhuroi buzëqeshje shqiptarëve në kohë të mira ...

Me Shume
Basha prezanton draftin e PD për reformën zgjedhore: Prioritet numër 1 i Partisë Demokratike

Basha prezanton draftin e PD për reformën zgjedhore: Prioritet numër 1 i Partisë Demokratike

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË TRYEZËN PËR REFORMËN ZGJEDHORE TË ORGANIZUAR NGA PD   Ju falënderojë të gjithë pjesëmarrësve e në veçanti përfaqësuesit të organizatave të shoqërisë civile dhe të think tank-ve, të fondacioneve ...

Me Shume
Propozimet e Partisë Demokratike për ndryshime në Reformën Zgjedhore

Propozimet e Partisë Demokratike për ndryshime në Reformën Zgjedhore

  PROPOZIMET E PARTISË DEMOKRATIKE PËR NDRYSHIME REFORMËN ZGJEDHORE:     NË LIDHJE ME LISTAT E HAPURA JANË NDRYSHUAR KËTO NENE:   Neni 162 ndryshohet si vijon:  

  1. Jo më vonë se 3 ditë nga përfundimi i procesit të ankimit kundër vendimit për miratimin e rezultateve apo ...

    Me Shume
Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Qeveria do të lejojë ndërtimet edhe në zonat e mbrojtura. Akt që bëhet për të ndihmuar pseudo investimet strategjike

Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Qeveria do të lejojë ndërtimet edhe në zonat e mbrojtura. Akt që bëhet për të ndihmuar pseudo investimet strategjike

  DEKLARATA E SEKRETARIT PËR PROGRAMIN, ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar!   Parlamenti dhe komisionet parlamentare kaluan dhe votuan pa diskutim projektbuxhetin e vitit 2024. E kaluan midis kaosit dhe tymit duke mos diskuruar apo degjuar propozimet e Partise Demokratike. E sikur të mos mjaftonte ...

Me Shume
Basha me fermerët e Gramshit, komenton buxhetin 2024: Shpërndarja e fondeve është bërë për 9 veta që e konsiderojnë veten pronarë të Shqipërisë, jo për qyetetarët

Basha me fermerët e Gramshit, komenton buxhetin 2024: Shpërndarja e fondeve është bërë për 9 veta që e konsiderojnë veten pronarë të Shqipërisë, jo për qyetetarët

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit që pati me fermerët e Gramshit ka komentuar edhe buxhetin e qeverisë për vitin 2024. Zoti Basha shprehet se ky buxhet edhe pse është më i madhi në historinë e vendit, shpenzimet ...

Me Shume
Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Halli i Sali Berishës sot është drejtësia, të cilit kërkon t’i fshihet me gënjeshtra

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Halli i Sali Berishës sot është drejtësia, të cilit kërkon t’i fshihet me gënjeshtra

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sali Berisha vazhdon të vijë vërdallë me të njëjtin avaz, shpif e mashtro me shpresën se dikush do t’ia zgjidhë hallin e tij. Ka dy vite që atë që thotë sot e përgenjeshtron nesër, ...

Me Shume
Basha: Mbështesim SPAK në goditjen e korrupsionit, vetëm me fondet e BE janë 33,5 milionë euro abuzime

Basha: Mbështesim SPAK në goditjen e korrupsionit, vetëm me fondet e BE janë 33,5 milionë euro abuzime

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë të zonës në fshatin Nartë, bashkia Gramsh. Në bashkëbisedimin me fermerët, zoti Basha e ka konsideruar bujqësinë si prioritet për PD-në. Duke u ndalur tek mbështetja financiare, Basha tha se "ndërkohë që buxheti ...

Me Shume
Basha, viziton investimin modern në therrtoren e Gramshit: Problem sot është situata ekonimike që ka diktuar në rënien e fuqisë blerëse

Basha, viziton investimin modern në therrtoren e Gramshit: Problem sot është situata ekonimike që ka diktuar në rënien e fuqisë blerëse

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, pa nga afër një investim modern që është kryer në thertoren e Gramshit, duke mundësuar një sherbim të sigurt dhe cilesor për konsumatorët. "Problem sot është situata ekonimike që ka diktuar në rënien e fuqisë blerëse, ...

Me Shume
Pezullimi i fondeve IPARD në Bujqësi, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i fundit i BERZH e konfirmon se Shqipëria ka performancën më të dobët të qeverisjes dhe në përkeqësimin e tregut

Pezullimi i fondeve IPARD në Bujqësi, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i fundit i BERZH e konfirmon se Shqipëria ka performancën më të dobët të qeverisjes dhe në përkeqësimin e tregut

  DEKLARATË E NËNKRYETARES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI   Pezullimi i fondeve IPARD në Bujqësi dhe Zhvillim Rural nga zyra kundër mashtrimit ekonomik OLAF në BE, në korrik të këtij viti dëshmoi se babëzia e kësaj mazhorance qeverisëse grabitësish nuk njeh kufij.   Që ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12