Lajmet

Denoncimi i anëtares së Kryesisë së PD, Alfrida Marku: Energjia elektrike në Lezhë, vijon të jetë në gjendje tejet problematike

Denoncimi i anëtares së Kryesisë së PD, Alfrida Marku: Energjia elektrike në Lezhë, vijon të jetë në gjendje tejet problematike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ANËTARJA E KRYESISË, ALFRIDA MARKU DEDGJONAJ Furnizimi me energji elektrike në Lezhë, edhe në këtë prag dimri, vijon të jetë në gjendje tejet problematike. Çdo ditë, banorët dhe bizneset, në cdo njesi administrative, në qytet ...

Me Shume
Basha vizitë në Londër, takim me lordin David Richards, SPAK dhe vettingun në politik temat kryesore: PD e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Basha vizitë në Londër, takim me lordin David Richards, SPAK dhe vettingun në politik temat kryesore: PD e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me Sekretarin për Sigurinë Kombëtare dhe koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi është takuar sot në Londër me Lordin David Richards. Zoti Basha shprehet se pjesë e diskutimit ishin një ...

Me Shume
Gjuha diskriminuese e kryebashkiakut të Lezhës, reagon deputetja Eralda Tase: I bëj thirrje Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe të gjitha institucioneve të marrin masa ndaj këtij individi

Gjuha diskriminuese e kryebashkiakut të Lezhës, reagon deputetja Eralda Tase: I bëj thirrje Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe të gjitha institucioneve të marrin masa ndaj këtij individi

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për gjuhën diskriminuese të kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.

Kryebashkiaku socialist në një status në facebook-un tij, shpreh një gjuhë jo etike dhe diskriminuese. Për këtë deputetja ...

Me Shume
Sekretari i grupit parlamentar të PD, Arbi Agalliu denoncon sërish projektbuxhetin e vitit 2024: Një sektor që ka të punësuar rreth 560 mijë individ, qeveria ulë ndjeshëm financimin

Sekretari i grupit parlamentar të PD, Arbi Agalliu denoncon sërish projektbuxhetin e vitit 2024: Një sektor që ka të punësuar rreth 560 mijë individ, qeveria ulë ndjeshëm financimin

Sekretari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denoncuar sërish projektbuxhetin e vitit 2024, ku shprehet se nuk është në funksion të qytetarëve por të qeverisë dhe klientëve të saj.

Agalliu thotë se pavarësisht se bujqësia ...

Me Shume
Vettingu në politikë dhe porpozimet për Zgjedhore, Basha: Nisma të konsultuara me qytetarët, për t’u dhënë fuqinë të zgjedhin depuetin dhe qeverinë që duan

Vettingu në politikë dhe porpozimet për Zgjedhore, Basha: Nisma të konsultuara me qytetarët, për t’u dhënë fuqinë të zgjedhin depuetin dhe qeverinë që duan

Gjatë kësaj jave Partia Demokratike e Shqipërisë ka depozituar disa nisma shumë të rëndësishme për të sotmen dhe të ardhmen e vendit tonë.

Shqipëria renditet mes vendeve më te korruptuara, çka ka ndikuar në zhvillimin ekonomik ...

Me Shume
Hapja e garës në sistemin politik”/ Basha: Propozimeve tona për Reformën Zgjedhore, vendosin interesat e njerëzve në qendër të politikës

Hapja e garës në sistemin politik”/ Basha: Propozimeve tona për Reformën Zgjedhore, vendosin interesat e njerëzve në qendër të politikës

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  vazhdoi takimet në degën 1 në Tiranë, ku bisedoi me banorët e zonës së Tregut elektrik.

Sipas kryetarit të PD, rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse, papunësia e lartë ...

Me Shume
Basha: Lista të hapura dhe vetting ne politikë për një Shqipëri të drejtë e të zhvilluar

Basha: Lista të hapura dhe vetting ne politikë për një Shqipëri të drejtë e të zhvilluar

Gjatë mesditës, kryetari i PD zhvilloi takime rastësore me qytetarët më zonën e Ali Demit në Tiranë. Basha bisedoi me shumë prej tyre fhebu tha atyre se ai dhe PD, kanë zgjedhur të qëndrojmë çdo ditë pranë njerëzve, në një bashkëbisedim ...

Me Shume
“Lista të hapura, sistemi zgjedhor proporcional kombëtar…”, PD prezanton konkluzionet që do të paraqesë në Komisionin e Reformës Zgjedhore

“Lista të hapura, sistemi zgjedhor proporcional kombëtar…”, PD prezanton konkluzionet që do të paraqesë në Komisionin e Reformës Zgjedhore

  Partia Demokratike ka prezantuar sot draftin që do t’i paraqitesë Komisionit të Reformës Zgjedhore, lidhur me tre çështjet kryesore që ky komision do të duhet t’i trajtojë. Nënkyetari i PD, njëherësh edhe bashkëkryetar i Reformës Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj, tha se ...

Me Shume
Aleanca e kullave dhe non grata-ve nuk do e mbajnë peng PD dhe Shqipërinë me paratë e krimit që po financon baltën mediatike dhe politike për t’i ikur drejtësisë

Aleanca e kullave dhe non grata-ve nuk do e mbajnë peng PD dhe Shqipërinë me paratë e krimit që po financon baltën mediatike dhe politike për t’i ikur drejtësisë

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Tymueset e Sali Berishës për t'ju  fshehur hetimeve të SPAK, nuk habisin më askënd. Fushata e tij e mjerueshme tregon se ai për interesat e tij personale është gati të bëjë gjithçka, të ...

Me Shume
Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, "situata e vështirë në të cilën ndodhen sipërmarrësti ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17